CETATEA SRL
Revenue
1.7M
2024
Profit
13.8K
2024
Employees
5
2024
Margin
0,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CETATEA SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #16.019 la cifra de afaceri, #28.213 la profit, #8.096 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CETATEA SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #16.019 la cifra de afaceri, #28.213 la profit, #8.096 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROYAL PASSION SRL | 1.8M | 5 | Comerț en-gros |
| METALIA YLM S.R.L. | 1.7M | 5 | Comerț en-gros |
| GICOMAR TRANS SRL | 1.7M | 5 | Comerț en-gros |
| DEFIRO S.R.L. | 1.7M | 5 | Comerț en-gros |
| SHORTCUT ELECTRONIC S.R.L. | 1.7M | 5 | Comerț en-gros |
| BI WAWEL SRL | 1.7M | 5 | Comerț en-gros |
| COMPACT STONE CATLUC SRL | 1.7M | 5 | Comerț en-gros |
| ZEHAVA JEWELRY SRL | 1.7M | 5 | Comerț en-gros |
| ABRAZIV EXPERT S.R.L. | 1.7M | 5 | Comerț en-gros |
| DIGI GROUP SRL | 1.7M | 5 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.8%
- CA / angajat
- 339K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.7M
- Profit net
- 13.8K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.7M | 13.8K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CETATEA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CETATEA SRL(current)
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 13.8K
- Rank RO
- #107.590
- ROYAL PASSION SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 63.2K
- Rank RO
- #101.899
- METALIA YLM S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 350K
- Rank RO
- #107.812
- GICOMAR TRANS SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 152K
- Rank RO
- #108.085
- DEFIRO S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 21.9K
- Rank RO
- #107.063
- SHORTCUT ELECTRONIC S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- -15.5K
- Rank RO
- #107.051
- BI WAWEL SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 70.7K
- Rank RO
- #108.237
- COMPACT STONE CATLUC SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 96.4K
- Rank RO
- #106.820
- ZEHAVA JEWELRY SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 36.8K
- Rank RO
- #106.810
- ABRAZIV EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- -118K
- Rank RO
- #106.649
- DIGI GROUP SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 127K
- Rank RO
- #108.726
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CETATEA SRL(current) | 1.7M | 5 | 13.8K | #107.590 |
| ROYAL PASSION SRL | 1.8M | 5 | 63.2K | #101.899 |
| METALIA YLM S.R.L. | 1.7M | 5 | 350K | #107.812 |
| GICOMAR TRANS SRL | 1.7M | 5 | 152K | #108.085 |
| DEFIRO S.R.L. | 1.7M | 5 | 21.9K | #107.063 |
| SHORTCUT ELECTRONIC S.R.L. | 1.7M | 5 | -15.5K | #107.051 |
| BI WAWEL SRL | 1.7M | 5 | 70.7K | #108.237 |
| COMPACT STONE CATLUC SRL | 1.7M | 5 | 96.4K | #106.820 |
| ZEHAVA JEWELRY SRL | 1.7M | 5 | 36.8K | #106.810 |
| ABRAZIV EXPERT S.R.L. | 1.7M | 5 | -118K | #106.649 |
| DIGI GROUP SRL | 1.7M | 5 | 127K | #108.726 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CETATEA SRL(you) | ROYAL PASSION SRL | METALIA YLM S.R.L. | GICOMAR TRANS SRL | DEFIRO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.7M | 1.8M | 1.7M | 1.7M | 1.7M |
| Profit | 13.8K | 63.2K | 350K | 152K | 21.9K |
| Margin | 0,8% | 3,5% | 20,7% | 9,0% | 1,3% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CETATEA SRL”.