CESELECTRO S.R.L.
Revenue
1M
2024
Profit
128K
2024
Employees
3
2024
Margin
12,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CESELECTRO S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #7.218 la cifra de afaceri, #7.914 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CESELECTRO S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #7.218 la cifra de afaceri, #7.914 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BELLE ARTE CONSTRUCTION SRL | 1M | 3 | Construcții |
| TOTAL CIL GREEN ENERGY S.R.L. | 974K | 3 | Construcții |
| CONCEZ UTILITIES SRL | 1.1M | 3 | Construcții |
| AUTOSCAVI STG SRL | 1.1M | 3 | Construcții |
| MICHA EXPRESS RENOVIERUNG S.R.L. | 1.1M | 3 | Construcții |
| CAT ENGINEERING SRL | 895K | 3 | Construcții |
| STEEL HOLDING SRL | 880K | 3 | Construcții |
| BOKOV PREMIUM INSTAL S.R.L. | 872K | 3 | Construcții |
| TSG INSTALL TEAM SRL | 1M | 3 | Construcții |
| ELECTROGREEN SERV S.R.L. | 1M | 3 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.8%
- CA / angajat
- 334K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 17%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1M
- Profit net
- 128K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1M | 128K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CESELECTRO S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CESELECTRO S.R.L.(current)
- Revenue
- 1M
- Employees
- 3
- Profit
- 128K
- Rank RO
- #152.883
- BELLE ARTE CONSTRUCTION SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 3
- Profit
- 21.3K
- Rank RO
- #153.041
- TOTAL CIL GREEN ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 974K
- Employees
- 3
- Profit
- 87K
- Rank RO
- #155.655
- CONCEZ UTILITIES SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 359K
- Rank RO
- #146.783
- AUTOSCAVI STG SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 22.8K
- Rank RO
- #145.174
- MICHA EXPRESS RENOVIERUNG S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 552K
- Rank RO
- #144.135
- CAT ENGINEERING SRL
- Revenue
- 895K
- Employees
- 3
- Profit
- 65.3K
- Rank RO
- #163.853
- STEEL HOLDING SRL
- Revenue
- 880K
- Employees
- 3
- Profit
- 93.8K
- Rank RO
- #165.483
- BOKOV PREMIUM INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 872K
- Employees
- 3
- Profit
- -137K
- Rank RO
- #166.381
- TSG INSTALL TEAM SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 3
- Profit
- 322K
- Rank RO
- #152.821
- ELECTROGREEN SERV S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 3
- Profit
- 33.6K
- Rank RO
- #152.667
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CESELECTRO S.R.L.(current) | 1M | 3 | 128K | #152.883 |
| BELLE ARTE CONSTRUCTION SRL | 1M | 3 | 21.3K | #153.041 |
| TOTAL CIL GREEN ENERGY S.R.L. | 974K | 3 | 87K | #155.655 |
| CONCEZ UTILITIES SRL | 1.1M | 3 | 359K | #146.783 |
| AUTOSCAVI STG SRL | 1.1M | 3 | 22.8K | #145.174 |
| MICHA EXPRESS RENOVIERUNG S.R.L. | 1.1M | 3 | 552K | #144.135 |
| CAT ENGINEERING SRL | 895K | 3 | 65.3K | #163.853 |
| STEEL HOLDING SRL | 880K | 3 | 93.8K | #165.483 |
| BOKOV PREMIUM INSTAL S.R.L. | 872K | 3 | -137K | #166.381 |
| TSG INSTALL TEAM SRL | 1M | 3 | 322K | #152.821 |
| ELECTROGREEN SERV S.R.L. | 1M | 3 | 33.6K | #152.667 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CESELECTRO S.R.L.(you) | BELLE ARTE CONSTRUCTION SRL | TOTAL CIL GREEN ENERGY S.R.L. | CONCEZ UTILITIES SRL | AUTOSCAVI STG SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1M | 1M | 974K | 1.1M | 1.1M |
| Profit | 128K | 21.3K | 87K | 359K | 22.8K |
| Margin | 12,8% | 2,1% | 8,9% | 33,6% | 2,1% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CESELECTRO S.R.L.”.