CENTRUL OPTIC MUNTEANU SRL
Revenue
2.7M
2024
Profit
195K
2024
Employees
7
2024
Margin
7,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CENTRUL OPTIC MUNTEANU SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #182 la cifra de afaceri, #191 la profit, #200 la număr angajați din 888 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CENTRUL OPTIC MUNTEANU SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #182 la cifra de afaceri, #191 la profit, #200 la număr angajați din 888 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 26) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 21.3M lei
- Marjă medie
- 3.8%
- Angajați medie
- 37
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 26) — 2024
Industry size
18.9B
RON revenue
Total companies
888
Total employees
32.564
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NANO SET IT SRL | 3M | 7 | Fabricare |
| S.W.S. INTERNATIONAL SRL | 2.7M | 8 | Fabricare |
| GAMMA MANUFACTURING S.R.L. | 2.8M | 8 | Fabricare |
| OPTIC ELITE SRL | 2.1M | 7 | Fabricare |
| MONITRON SRL | 2.4M | 8 | Fabricare |
| OPTIKON PLUS SRL | 2.3M | 6 | Fabricare |
| ELPROF S.R.L. | 4M | 7 | Fabricare |
| RSX ENGINEERING SRL | 1.5M | 7 | Fabricare |
| DATIS COMPUTERS SRL | 3M | 9 | Fabricare |
| AMPER SRL | 2.5M | 9 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 26)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.2%
- CA / angajat
- 389K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.7M
- Profit net
- 195K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.7M | 195K | 7 |
Explore
Industry (CAEN 26)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CENTRUL OPTIC MUNTEANU SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CENTRUL OPTIC MUNTEANU SRL(current)
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 7
- Profit
- 195K
- Rank RO
- #73.646
- NANO SET IT SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 7
- Profit
- 374K
- Rank RO
- #69.267
- S.W.S. INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 9.2K
- Rank RO
- #74.157
- GAMMA MANUFACTURING S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 8
- Profit
- -244K
- Rank RO
- #73.037
- OPTIC ELITE SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 233K
- Rank RO
- #90.792
- MONITRON SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 521K
- Rank RO
- #81.713
- OPTIKON PLUS SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 711K
- Rank RO
- #84.533
- ELPROF S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 7
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #55.298
- RSX ENGINEERING SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 7
- Profit
- -1.3M
- Rank RO
- #117.353
- DATIS COMPUTERS SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 9
- Profit
- 652K
- Rank RO
- #68.293
- AMPER SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 764K
- Rank RO
- #80.378
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CENTRUL OPTIC MUNTEANU SRL(current) | 2.7M | 7 | 195K | #73.646 |
| NANO SET IT SRL | 3M | 7 | 374K | #69.267 |
| S.W.S. INTERNATIONAL SRL | 2.7M | 8 | 9.2K | #74.157 |
| GAMMA MANUFACTURING S.R.L. | 2.8M | 8 | -244K | #73.037 |
| OPTIC ELITE SRL | 2.1M | 7 | 233K | #90.792 |
| MONITRON SRL | 2.4M | 8 | 521K | #81.713 |
| OPTIKON PLUS SRL | 2.3M | 6 | 711K | #84.533 |
| ELPROF S.R.L. | 4M | 7 | 1.3M | #55.298 |
| RSX ENGINEERING SRL | 1.5M | 7 | -1.3M | #117.353 |
| DATIS COMPUTERS SRL | 3M | 9 | 652K | #68.293 |
| AMPER SRL | 2.5M | 9 | 764K | #80.378 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CENTRUL OPTIC MUNTEANU SRL(you) | NANO SET IT SRL | S.W.S. INTERNATIONAL SRL | GAMMA MANUFACTURING S.R.L. | OPTIC ELITE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.7M | 3M | 2.7M | 2.8M | 2.1M |
| Profit | 195K | 374K | 9.2K | -244K | 233K |
| Margin | 7,2% | 12,6% | 0,3% | -8,9% | 10,9% |
| Employees | 7 | 7 | 8 | 8 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CENTRUL OPTIC MUNTEANU SRL”.