CENTANI SRL
Revenue
415K
2024
Profit
-145K
2024
Employees
2
2024
Margin
-34,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CENTANI SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 415K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #27.529 la cifra de afaceri, #60.075 la profit, #14.516 la număr angajați din 63.035 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CENTANI SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 415K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -34.7%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #27.529 la cifra de afaceri, #60.075 la profit, #14.516 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -8.3× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SALLFOREST SRL | 412K | 2 | Comerț en-gros |
| DECEBAL S.R.L. | 411K | 2 | Comerț en-gros |
| WINSON TRADE SRL | 431K | 2 | Comerț en-gros |
| LORIMDIA NICO SRL | 437K | 2 | Comerț en-gros |
| ADVIO CONS SRL | 438K | 2 | Comerț en-gros |
| ZIP DTEX FASHION SRL | 439K | 2 | Comerț en-gros |
| CORIONUS COM SRL | 390K | 2 | Comerț en-gros |
| FOXBEL MEAT DISTRIBUTION S.R.L. | 448K | 2 | Comerț en-gros |
| ALCANI TERMOPLAST S.R.L. | 383K | 2 | Comerț en-gros |
| MAVLO INVEST S.R.L. | 471K | 2 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -34.7%
- CA / angajat
- 208K
- Scor risc (0–100)
- 67
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 415K
- Profit net
- -145K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 415K | -145K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CENTANI SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CENTANI SRL(current)
- Revenue
- 415K
- Employees
- 2
- Profit
- -145K
- Rank RO
- #252.684
- SALLFOREST SRL
- Revenue
- 412K
- Employees
- 2
- Profit
- -193K
- Rank RO
- #254.020
- DECEBAL S.R.L.
- Revenue
- 411K
- Employees
- 2
- Profit
- 21.4K
- Rank RO
- #254.588
- WINSON TRADE SRL
- Revenue
- 431K
- Employees
- 2
- Profit
- -25.1K
- Rank RO
- #248.297
- LORIMDIA NICO SRL
- Revenue
- 437K
- Employees
- 2
- Profit
- 8.1K
- Rank RO
- #246.186
- ADVIO CONS SRL
- Revenue
- 438K
- Employees
- 2
- Profit
- 38.2K
- Rank RO
- #246.112
- ZIP DTEX FASHION SRL
- Revenue
- 439K
- Employees
- 2
- Profit
- -172K
- Rank RO
- #245.549
- CORIONUS COM SRL
- Revenue
- 390K
- Employees
- 2
- Profit
- 68.9K
- Rank RO
- #261.397
- FOXBEL MEAT DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 448K
- Employees
- 2
- Profit
- -65K
- Rank RO
- #242.879
- ALCANI TERMOPLAST S.R.L.
- Revenue
- 383K
- Employees
- 2
- Profit
- 194K
- Rank RO
- #263.686
- MAVLO INVEST S.R.L.
- Revenue
- 471K
- Employees
- 2
- Profit
- 15.6K
- Rank RO
- #236.617
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CENTANI SRL(current) | 415K | 2 | -145K | #252.684 |
| SALLFOREST SRL | 412K | 2 | -193K | #254.020 |
| DECEBAL S.R.L. | 411K | 2 | 21.4K | #254.588 |
| WINSON TRADE SRL | 431K | 2 | -25.1K | #248.297 |
| LORIMDIA NICO SRL | 437K | 2 | 8.1K | #246.186 |
| ADVIO CONS SRL | 438K | 2 | 38.2K | #246.112 |
| ZIP DTEX FASHION SRL | 439K | 2 | -172K | #245.549 |
| CORIONUS COM SRL | 390K | 2 | 68.9K | #261.397 |
| FOXBEL MEAT DISTRIBUTION S.R.L. | 448K | 2 | -65K | #242.879 |
| ALCANI TERMOPLAST S.R.L. | 383K | 2 | 194K | #263.686 |
| MAVLO INVEST S.R.L. | 471K | 2 | 15.6K | #236.617 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CENTANI SRL(you) | SALLFOREST SRL | DECEBAL S.R.L. | WINSON TRADE SRL | LORIMDIA NICO SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 415K | 412K | 411K | 431K | 437K |
| Profit | -145K | -193K | 21.4K | -25.1K | 8.1K |
| Margin | -34,7% | -46,9% | 5,2% | -5,8% | 1,8% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CENTANI SRL”.