CEMIVA CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
152K
2024
Profit
43.5K
2024
Employees
1
2024
Margin
28,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CEMIVA CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 152K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #27.265 la cifra de afaceri, #17.372 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CEMIVA CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 152K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #27.265 la cifra de afaceri, #17.372 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.9× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| R�CEAL� SORIN SRL | 152K | 1 | Construcții |
| 3RXC CONSTRUCT DESIGN S.R.L. | 153K | 1 | Construcții |
| GMS LIDER CONSTRUCT S.R.L. | 149K | 1 | Construcții |
| RRR CON CONSTRUCT S.R.L. | 148K | 1 | Construcții |
| LPT MAR CONSTRUCT S.R.L. | 156K | 1 | Construcții |
| JAY DAR CONSTRUCT S.R.L. | 147K | 1 | Construcții |
| MGM MULTIPROD IMOB S.R.L. | 146K | 1 | Construcții |
| EVA �OE CONSTRUCT S.R.L. | 146K | 1 | Construcții |
| DUMITRU BUSINESS CONSTRUCTII S.R.L. | 145K | 1 | Construcții |
| FLORTRANS EXPRESS S.R.L. | 159K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GIURGIU
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 28.6%
- CA / angajat
- 152K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 48%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 152K
- Profit net
- 43.5K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 152K | 43.5K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CEMIVA CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CEMIVA CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 152K
- Employees
- 1
- Profit
- 43.5K
- Rank RO
- #431.440
- R�CEAL� SORIN SRL
- Revenue
- 152K
- Employees
- 1
- Profit
- -7.3K
- Rank RO
- #431.574
- 3RXC CONSTRUCT DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 153K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.3K
- Rank RO
- #430.557
- GMS LIDER CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 149K
- Employees
- 1
- Profit
- 75.8K
- Rank RO
- #434.500
- RRR CON CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 148K
- Employees
- 1
- Profit
- 17.3K
- Rank RO
- #435.223
- LPT MAR CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 156K
- Employees
- 1
- Profit
- 76.9K
- Rank RO
- #427.319
- JAY DAR CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 147K
- Employees
- 1
- Profit
- -72.1K
- Rank RO
- #436.898
- MGM MULTIPROD IMOB S.R.L.
- Revenue
- 146K
- Employees
- 1
- Profit
- -2.8K
- Rank RO
- #437.306
- EVA �OE CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 146K
- Employees
- 1
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #437.451
- DUMITRU BUSINESS CONSTRUCTII S.R.L.
- Revenue
- 145K
- Employees
- 1
- Profit
- -103K
- Rank RO
- #438.522
- FLORTRANS EXPRESS S.R.L.
- Revenue
- 159K
- Employees
- 1
- Profit
- -107K
- Rank RO
- #424.258
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CEMIVA CONSTRUCT S.R.L.(current) | 152K | 1 | 43.5K | #431.440 |
| R�CEAL� SORIN SRL | 152K | 1 | -7.3K | #431.574 |
| 3RXC CONSTRUCT DESIGN S.R.L. | 153K | 1 | 3.3K | #430.557 |
| GMS LIDER CONSTRUCT S.R.L. | 149K | 1 | 75.8K | #434.500 |
| RRR CON CONSTRUCT S.R.L. | 148K | 1 | 17.3K | #435.223 |
| LPT MAR CONSTRUCT S.R.L. | 156K | 1 | 76.9K | #427.319 |
| JAY DAR CONSTRUCT S.R.L. | 147K | 1 | -72.1K | #436.898 |
| MGM MULTIPROD IMOB S.R.L. | 146K | 1 | -2.8K | #437.306 |
| EVA �OE CONSTRUCT S.R.L. | 146K | 1 | 113K | #437.451 |
| DUMITRU BUSINESS CONSTRUCTII S.R.L. | 145K | 1 | -103K | #438.522 |
| FLORTRANS EXPRESS S.R.L. | 159K | 1 | -107K | #424.258 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CEMIVA CONSTRUCT S.R.L.(you) | R�CEAL� SORIN SRL | 3RXC CONSTRUCT DESIGN S.R.L. | GMS LIDER CONSTRUCT S.R.L. | RRR CON CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 152K | 152K | 153K | 149K | 148K |
| Profit | 43.5K | -7.3K | 3.3K | 75.8K | 17.3K |
| Margin | 28,6% | -4,8% | 2,2% | 50,9% | 11,6% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CEMIVA CONSTRUCT S.R.L.”.