CELI - ROM SRL
Revenue
2.3M
2024
Profit
58.7K
2024
Employees
4
2024
Margin
2,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CELI - ROM SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #13.711 la cifra de afaceri, #20.772 la profit, #9.540 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CELI - ROM SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #13.711 la cifra de afaceri, #20.772 la profit, #9.540 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| STEPAN & CO SRL | 2.4M | 4 | Comerț en-gros |
| ZDROB SUPPLIES CO S.R.L. | 2.2M | 4 | Comerț en-gros |
| FPM SYA CONSTRUCT S.R.L. | 2.1M | 4 | Comerț en-gros |
| SILVMARASAM S.R.L. | 2.5M | 4 | Comerț en-gros |
| DOLOMIT INSTAL SRL | 2.3M | 4 | Comerț en-gros |
| MOOIRA STRATEGIC 168 S.R.L. | 2.3M | 4 | Comerț en-gros |
| UNI TOOLS SRL | 2.3M | 4 | Comerț en-gros |
| SC OMNIA STEEL S.R.L. | 2.3M | 4 | Comerț en-gros |
| R.T.B.COM SRL | 2.3M | 4 | Comerț en-gros |
| IMPACTUS SRL | 2.3M | 4 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.6%
- CA / angajat
- 570K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.3M
- Profit net
- 58.7K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.3M | 58.7K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CELI - ROM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CELI - ROM SRL(current)
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 58.7K
- Rank RO
- #86.217
- STEPAN & CO SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 619K
- Rank RO
- #82.639
- ZDROB SUPPLIES CO S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 156K
- Rank RO
- #89.799
- FPM SYA CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 4
- Profit
- -210K
- Rank RO
- #90.728
- SILVMARASAM S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 195K
- Rank RO
- #79.006
- DOLOMIT INSTAL SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 112K
- Rank RO
- #86.236
- MOOIRA STRATEGIC 168 S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 350K
- Rank RO
- #86.295
- UNI TOOLS SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 14.7K
- Rank RO
- #86.311
- SC OMNIA STEEL S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 182K
- Rank RO
- #86.377
- R.T.B.COM SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 165K
- Rank RO
- #86.381
- IMPACTUS SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 55.5K
- Rank RO
- #86.417
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CELI - ROM SRL(current) | 2.3M | 4 | 58.7K | #86.217 |
| STEPAN & CO SRL | 2.4M | 4 | 619K | #82.639 |
| ZDROB SUPPLIES CO S.R.L. | 2.2M | 4 | 156K | #89.799 |
| FPM SYA CONSTRUCT S.R.L. | 2.1M | 4 | -210K | #90.728 |
| SILVMARASAM S.R.L. | 2.5M | 4 | 195K | #79.006 |
| DOLOMIT INSTAL SRL | 2.3M | 4 | 112K | #86.236 |
| MOOIRA STRATEGIC 168 S.R.L. | 2.3M | 4 | 350K | #86.295 |
| UNI TOOLS SRL | 2.3M | 4 | 14.7K | #86.311 |
| SC OMNIA STEEL S.R.L. | 2.3M | 4 | 182K | #86.377 |
| R.T.B.COM SRL | 2.3M | 4 | 165K | #86.381 |
| IMPACTUS SRL | 2.3M | 4 | 55.5K | #86.417 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CELI - ROM SRL(you) | STEPAN & CO SRL | ZDROB SUPPLIES CO S.R.L. | FPM SYA CONSTRUCT S.R.L. | SILVMARASAM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.3M | 2.4M | 2.2M | 2.1M | 2.5M |
| Profit | 58.7K | 619K | 156K | -210K | 195K |
| Margin | 2,6% | 25,9% | 7,2% | -9,8% | 7,8% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CELI - ROM SRL”.