Revenue

291K

2024

Profit

61.2K

2024

Employees

3

2024

Margin

20,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

CDM PROFINSTAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 291K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #14.060 la cifra de afaceri, #11.451 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
CDM PROFINSTAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 291K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.4%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #14.060 la cifra de afaceri, #11.451 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#14.060 din 39.568 companii

Top 35.5%

Vezi clasamentul

După profit

#11.451 din 39.568 companii

Top 28.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.054 din 39.568 companii

Top 20.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri291K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit20.4% vs medie industrie 11.2%

Compania este 1.8× față de media industriei

Angajați3 vs medie industrie 4

Compania este 0.8× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
BRADADA CONSTRUCT ELITE S.R.L.302K3Construcții
EUROCONS SERVINSTAL SRL303K3Construcții
IR MULTISERVICE S.R.L.297K3Construcții
PROD-SAF CONSTRUCT S.R.L.305K3Construcții
ELEVATECH S.R.L.293K3Construcții
DAVAS CONSTRUCT AVIP S.R.L.288K3Construcții
BODU� ELECTRO INSTAL SRL279K3Construcții
RADICAL INSTAL SRL279K3Construcții
MPA ELEVATORS S.R.L.278K3Construcții
MORFOREST SRL334K3Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
20.4%
CA / angajat
100K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 33%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    291K
    Profit net
    61.2K
    Angajați
    3

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la CDM PROFINSTAL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCDM PROFINSTAL S.R.L.(you)BRADADA CONSTRUCT ELITE S.R.L.EUROCONS SERVINSTAL SRLIR MULTISERVICE S.R.L.PROD-SAF CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
291K
302K
303K
297K
305K
Profit
61.2K
81.8K
5.1K
81.8K
35.6K
Margin
20,4%
27,1%
1,7%
27,5%
11,7%
Employees
3
3
3
3
3
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “CDM PROFINSTAL S.R.L.”.