Revenue

1.6M

2024

Profit

249K

2024

Employees

2

2024

Margin

12,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

CCE PROJECT CONSULTING SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.066 la cifra de afaceri, #4.305 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
CCE PROJECT CONSULTING SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.9%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.066 la cifra de afaceri, #4.305 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.066 din 28.608 companii

Top 7.2%

Vezi clasamentul

După profit

#4.305 din 28.608 companii

Top 15.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#4.899 din 28.608 companii

Top 17.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri1.6M lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 1.6× față de media industriei

Marjă profit12.9% vs medie industrie 16.2%

Compania este 0.8× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 3

Compania este 0.7× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
METROINSTAL CERTIFICARE S.R.L.1.9M2Activități profesionale
ESQ CERT RO SRL1.8M2Activități profesionale
SINTECH EVOLUTION SRL1.9M2Activități profesionale
ARTEHNIS INFRASTRUCTURE SOLUTIONS S.R.L.1.9M2Activități profesionale
V�RZAN & ARHITEC�II SRL1.9M2Activități profesionale
IACI EXPERT S.R.L.1.9M2Activități profesionale
PLAN ADVISOR S.R.L.2M2Activități profesionale
ALEX DRAGAN FIRE S.R.L.2M2Activități profesionale
INSPIRING ENGINEERING & CONSTRUCTION MANAGEMENT S.R.L.2M2Activități profesionale
ENERG REGEN TECH SRL2M2Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
12.9%
CA / angajat
968K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 11%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    1.6M
    Profit net
    249K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la CCE PROJECT CONSULTING SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCCE PROJECT CONSULTING SRL(you)METROINSTAL CERTIFICARE S.R.L.ESQ CERT RO SRLSINTECH EVOLUTION SRLARTEHNIS INFRASTRUCTURE SOLUTIONS S.R.L.
Revenue
1.6M
1.9M
1.8M
1.9M
1.9M
Profit
249K
696K
1.5M
591K
1M
Margin
12,9%
36,1%
83,1%
30,6%
53,4%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “CCE PROJECT CONSULTING SRL”.