C&C ACTIV GENERAL CONCEPT SRL
Revenue
3.6M
2024
Profit
138K
2024
Employees
8
2024
Margin
3,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
C&C ACTIV GENERAL CONCEPT SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 3.6M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #10.337 la cifra de afaceri, #15.028 la profit, #5.550 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- C&C ACTIV GENERAL CONCEPT SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 3.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #10.337 la cifra de afaceri, #15.028 la profit, #5.550 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROCARO DIVERS COMPLET S.R.L. | 4.3M | 8 | Comerț en-gros |
| BENDEA S.R.L. | 3.8M | 8 | Comerț en-gros |
| TODIC COM S.R.L. | 3.8M | 8 | Comerț en-gros |
| NEW START LEGEND S.R.L. | 3.8M | 8 | Comerț en-gros |
| ANDATEX RIBON SRL | 3.8M | 8 | Comerț en-gros |
| AMDICO TRADING SRL | 3.8M | 8 | Comerț en-gros |
| LIXING TRADE S.R.L. | 3.8M | 8 | Comerț en-gros |
| ELECTRO EXIM SRL | 3.8M | 8 | Comerț en-gros |
| GAN TRADING S.R.L. | 3.8M | 8 | Comerț en-gros |
| METRO SRL | 3.8M | 8 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.6%
- CA / angajat
- 476K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.6M
- Profit net
- 138K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.6M | 138K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la C&C ACTIV GENERAL CONCEPT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- C&C ACTIV GENERAL CONCEPT SRL(current)
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 138K
- Rank RO
- #57.246
- ROCARO DIVERS COMPLET S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 3.6K
- Rank RO
- #52.229
- BENDEA S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 582K
- Rank RO
- #56.973
- TODIC COM S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 151K
- Rank RO
- #57.486
- NEW START LEGEND S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 759K
- Rank RO
- #57.490
- ANDATEX RIBON SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 609K
- Rank RO
- #57.525
- AMDICO TRADING SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #56.915
- LIXING TRADE S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 84.3K
- Rank RO
- #56.872
- ELECTRO EXIM SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 421K
- Rank RO
- #56.823
- GAN TRADING S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 341K
- Rank RO
- #57.780
- METRO SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 771K
- Rank RO
- #57.897
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| C&C ACTIV GENERAL CONCEPT SRL(current) | 3.6M | 8 | 138K | #57.246 |
| ROCARO DIVERS COMPLET S.R.L. | 4.3M | 8 | 3.6K | #52.229 |
| BENDEA S.R.L. | 3.8M | 8 | 582K | #56.973 |
| TODIC COM S.R.L. | 3.8M | 8 | 151K | #57.486 |
| NEW START LEGEND S.R.L. | 3.8M | 8 | 759K | #57.490 |
| ANDATEX RIBON SRL | 3.8M | 8 | 609K | #57.525 |
| AMDICO TRADING SRL | 3.8M | 8 | 113K | #56.915 |
| LIXING TRADE S.R.L. | 3.8M | 8 | 84.3K | #56.872 |
| ELECTRO EXIM SRL | 3.8M | 8 | 421K | #56.823 |
| GAN TRADING S.R.L. | 3.8M | 8 | 341K | #57.780 |
| METRO SRL | 3.8M | 8 | 771K | #57.897 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | C&C ACTIV GENERAL CONCEPT SRL(you) | ROCARO DIVERS COMPLET S.R.L. | BENDEA S.R.L. | TODIC COM S.R.L. | NEW START LEGEND S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.6M | 4.3M | 3.8M | 3.8M | 3.8M |
| Profit | 138K | 3.6K | 582K | 151K | 759K |
| Margin | 3,6% | 0,1% | 15,2% | 4,0% | 20,0% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “C&C ACTIV GENERAL CONCEPT SRL”.