CATINCA SERV S.R.L.
Revenue
1.3M
2024
Profit
366K
2024
Employees
1
2024
Margin
29,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CATINCA SERV S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #9.297 la cifra de afaceri, #2.942 la profit, #20.294 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CATINCA SERV S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #9.297 la cifra de afaceri, #2.942 la profit, #20.294 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 6.8× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROJO EXPRESS S.R.L. | 1.2M | 1 | Transport |
| EVELJON S.R.L. | 1.1M | 1 | Transport |
| PAN-TI TOUR SRL | 1.4M | 1 | Transport |
| NADIA EXPERT COLECTARE S.R.L. | 1.4M | 1 | Transport |
| BIG STYLE S.R.L. | 1.3M | 1 | Transport |
| ANUGIN S.R.L. | 1.3M | 1 | Transport |
| MLISA.S. ACTIV TRANS SRL | 1.3M | 1 | Transport |
| TRANS AGREGATE DUM S.R.L. | 1.3M | 1 | Transport |
| TRANSILVANIA FLOTE S.R.L. | 1.3M | 1 | Transport |
| ADRIAN TRANS SOLUTIONS SRL | 1.3M | 1 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DAMBOVITA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 29.1%
- CA / angajat
- 1.3M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 15%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.3M
- Profit net
- 366K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.3M | 366K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CATINCA SERV S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CATINCA SERV S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 366K
- Rank RO
- #131.248
- ROJO EXPRESS S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 19.4K
- Rank RO
- #133.158
- EVELJON S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 12.2K
- Rank RO
- #140.601
- PAN-TI TOUR SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 112K
- Rank RO
- #122.828
- NADIA EXPERT COLECTARE S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 22.5K
- Rank RO
- #121.867
- BIG STYLE S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 116K
- Rank RO
- #131.164
- ANUGIN S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 3.9K
- Rank RO
- #131.150
- MLISA.S. ACTIV TRANS SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 138K
- Rank RO
- #131.128
- TRANS AGREGATE DUM S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 17.9K
- Rank RO
- #131.060
- TRANSILVANIA FLOTE S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- -188K
- Rank RO
- #131.017
- ADRIAN TRANS SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 442K
- Rank RO
- #131.013
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CATINCA SERV S.R.L.(current) | 1.3M | 1 | 366K | #131.248 |
| ROJO EXPRESS S.R.L. | 1.2M | 1 | 19.4K | #133.158 |
| EVELJON S.R.L. | 1.1M | 1 | 12.2K | #140.601 |
| PAN-TI TOUR SRL | 1.4M | 1 | 112K | #122.828 |
| NADIA EXPERT COLECTARE S.R.L. | 1.4M | 1 | 22.5K | #121.867 |
| BIG STYLE S.R.L. | 1.3M | 1 | 116K | #131.164 |
| ANUGIN S.R.L. | 1.3M | 1 | 3.9K | #131.150 |
| MLISA.S. ACTIV TRANS SRL | 1.3M | 1 | 138K | #131.128 |
| TRANS AGREGATE DUM S.R.L. | 1.3M | 1 | 17.9K | #131.060 |
| TRANSILVANIA FLOTE S.R.L. | 1.3M | 1 | -188K | #131.017 |
| ADRIAN TRANS SOLUTIONS SRL | 1.3M | 1 | 442K | #131.013 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CATINCA SERV S.R.L.(you) | ROJO EXPRESS S.R.L. | EVELJON S.R.L. | PAN-TI TOUR SRL | NADIA EXPERT COLECTARE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.3M | 1.2M | 1.1M | 1.4M | 1.4M |
| Profit | 366K | 19.4K | 12.2K | 112K | 22.5K |
| Margin | 29,1% | 1,6% | 1,1% | 8,0% | 1,6% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CATINCA SERV S.R.L.”.