CASABLANCA SRL
Revenue
1.3M
2024
Profit
63.1K
2024
Employees
10
2024
Margin
4,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CASABLANCA SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.265 la cifra de afaceri, #1.188 la profit, #619 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CASABLANCA SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.265 la cifra de afaceri, #1.188 la profit, #619 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 7.2× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ALI AGROFOREST SRL | 1.3M | 9 | Lemn și produse din lemn |
| PA�C�U TARCOM SRL | 1.3M | 10 | Lemn și produse din lemn |
| HAR-BRAD SRL | 1.4M | 11 | Lemn și produse din lemn |
| CONSENSUS IMPEX SRL | 1.3M | 12 | Lemn și produse din lemn |
| USI BARBU PROD SRL | 1.4M | 10 | Lemn și produse din lemn |
| PROTHERM COM SRL | 1.3M | 11 | Lemn și produse din lemn |
| TRANSFOREST S.R.L. | 1.3M | 9 | Lemn și produse din lemn |
| FALEGNAMERIA WOODU S.R.L. | 1.2M | 10 | Lemn și produse din lemn |
| CORVINARTCOM S.R.L. | 1.3M | 9 | Lemn și produse din lemn |
| BOMAX MATYAS SRL | 1.6M | 9 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HARGHITA
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.8%
- CA / angajat
- 133K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 14%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.3M
- Profit net
- 63.1K
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.3M | 63.1K | 10 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CASABLANCA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CASABLANCA SRL(current)
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 63.1K
- Rank RO
- #126.901
- ALI AGROFOREST SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 333K
- Rank RO
- #127.859
- PA�C�U TARCOM SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 19.5K
- Rank RO
- #127.226
- HAR-BRAD SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 11
- Profit
- 48.8K
- Rank RO
- #121.148
- CONSENSUS IMPEX SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 12
- Profit
- -292K
- Rank RO
- #129.567
- USI BARBU PROD SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 10.8K
- Rank RO
- #120.504
- PROTHERM COM SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 11
- Profit
- 6.6K
- Rank RO
- #126.677
- TRANSFOREST S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 9
- Profit
- -316K
- Rank RO
- #127.059
- FALEGNAMERIA WOODU S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 10
- Profit
- 44.2K
- Rank RO
- #137.033
- CORVINARTCOM S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 29K
- Rank RO
- #125.437
- BOMAX MATYAS SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 9
- Profit
- -60.6K
- Rank RO
- #112.247
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CASABLANCA SRL(current) | 1.3M | 10 | 63.1K | #126.901 |
| ALI AGROFOREST SRL | 1.3M | 9 | 333K | #127.859 |
| PA�C�U TARCOM SRL | 1.3M | 10 | 19.5K | #127.226 |
| HAR-BRAD SRL | 1.4M | 11 | 48.8K | #121.148 |
| CONSENSUS IMPEX SRL | 1.3M | 12 | -292K | #129.567 |
| USI BARBU PROD SRL | 1.4M | 10 | 10.8K | #120.504 |
| PROTHERM COM SRL | 1.3M | 11 | 6.6K | #126.677 |
| TRANSFOREST S.R.L. | 1.3M | 9 | -316K | #127.059 |
| FALEGNAMERIA WOODU S.R.L. | 1.2M | 10 | 44.2K | #137.033 |
| CORVINARTCOM S.R.L. | 1.3M | 9 | 29K | #125.437 |
| BOMAX MATYAS SRL | 1.6M | 9 | -60.6K | #112.247 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CASABLANCA SRL(you) | ALI AGROFOREST SRL | PA�C�U TARCOM SRL | HAR-BRAD SRL | CONSENSUS IMPEX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.3M | 1.3M | 1.3M | 1.4M | 1.3M |
| Profit | 63.1K | 333K | 19.5K | 48.8K | -292K |
| Margin | 4,8% | 25,4% | 1,5% | 3,4% | -22,8% |
| Employees | 10 | 9 | 10 | 11 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CASABLANCA SRL”.