CARPENELUL S.R.L.
Revenue
2.1M
2024
Profit
32.4K
2024
Employees
11
2024
Margin
1,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CARPENELUL S.R.L. este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #844 la cifra de afaceri, #1.512 la profit, #574 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CARPENELUL S.R.L. este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #844 la cifra de afaceri, #1.512 la profit, #574 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| IRELDO SRL | 2.4M | 10 | Lemn și produse din lemn |
| FAGUS ROM SRL | 2.3M | 11 | Lemn și produse din lemn |
| ALEX COPE SRL | 2.3M | 11 | Lemn și produse din lemn |
| CSOMA FA BUSINESS S.R.L. | 2.1M | 11 | Lemn și produse din lemn |
| YLECEN SERV S.R.L. | 2.1M | 11 | Lemn și produse din lemn |
| MASS-ROLL S.R.L. | 2.4M | 12 | Lemn și produse din lemn |
| PRODANTOLEMN S.R.L. | 2.7M | 10 | Lemn și produse din lemn |
| PAL & MAG SRL | 2.1M | 11 | Lemn și produse din lemn |
| DANI SILPROD SRL | 2.4M | 10 | Lemn și produse din lemn |
| STOLOJESCU FOREST COMPANY S.R.L. | 2.3M | 10 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BISTRITA-NASAUD
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.4%
- CA / angajat
- 211K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.1M
- Profit net
- 32.4K
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.1M | 32.4K | 11 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CARPENELUL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CARPENELUL S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 32.4K
- Rank RO
- #84.876
- IRELDO SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 12.9K
- Rank RO
- #82.390
- FAGUS ROM SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 11
- Profit
- 339K
- Rank RO
- #85.152
- ALEX COPE SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 11
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #87.012
- CSOMA FA BUSINESS S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 219K
- Rank RO
- #91.368
- YLECEN SERV S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 155K
- Rank RO
- #91.764
- MASS-ROLL S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 12
- Profit
- 137K
- Rank RO
- #83.704
- PRODANTOLEMN S.R.L.
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 10
- Profit
- 40.2K
- Rank RO
- #73.803
- PAL & MAG SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 21.6K
- Rank RO
- #93.651
- DANI SILPROD SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 337K
- Rank RO
- #82.822
- STOLOJESCU FOREST COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 11.9K
- Rank RO
- #86.990
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CARPENELUL S.R.L.(current) | 2.1M | 11 | 32.4K | #84.876 |
| IRELDO SRL | 2.4M | 10 | 12.9K | #82.390 |
| FAGUS ROM SRL | 2.3M | 11 | 339K | #85.152 |
| ALEX COPE SRL | 2.3M | 11 | 101K | #87.012 |
| CSOMA FA BUSINESS S.R.L. | 2.1M | 11 | 219K | #91.368 |
| YLECEN SERV S.R.L. | 2.1M | 11 | 155K | #91.764 |
| MASS-ROLL S.R.L. | 2.4M | 12 | 137K | #83.704 |
| PRODANTOLEMN S.R.L. | 2.7M | 10 | 40.2K | #73.803 |
| PAL & MAG SRL | 2.1M | 11 | 21.6K | #93.651 |
| DANI SILPROD SRL | 2.4M | 10 | 337K | #82.822 |
| STOLOJESCU FOREST COMPANY S.R.L. | 2.3M | 10 | 11.9K | #86.990 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CARPENELUL S.R.L.(you) | IRELDO SRL | FAGUS ROM SRL | ALEX COPE SRL | CSOMA FA BUSINESS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.1M | 2.4M | 2.3M | 2.3M | 2.1M |
| Profit | 32.4K | 12.9K | 339K | 101K | 219K |
| Margin | 1,4% | 0,5% | 14,7% | 4,5% | 10,3% |
| Employees | 11 | 10 | 11 | 11 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CARPENELUL S.R.L.”.