CARPATICA TEXTIL SRL
Revenue
3M
2024
Profit
-76K
2024
Employees
7
2024
Margin
-2,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CARPATICA TEXTIL SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 3M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #8.837 la cifra de afaceri, #124.020 la profit, #6.720 la număr angajați din 130.296 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CARPATICA TEXTIL SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -2.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #8.837 la cifra de afaceri, #124.020 la profit, #6.720 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este -0.7× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CRISTALE MINERALE ROCI SRL | 3M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| SMOKE MANIA ONLINE SRL | 3M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| CG NEW VISIONS S.R.L. | 3M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| VISION LIFE GLASS S.R.L. | 3.1M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| SPECIAL DELIVERY SRL | 3.1M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| VENZO CAPITAL S.R.L. | 3.1M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| LIVCO BRIL SRL | 2.9M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| VIO & NELY SRL | 2.9M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| CLARITY EXPRESS SRL | 3.2M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| SND IMPEX S.R.L. | 2.8M | 7 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -2.5%
- CA / angajat
- 428K
- Scor risc (0–100)
- 51
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3M
- Profit net
- -76K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3M | -76K | 7 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CARPATICA TEXTIL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CARPATICA TEXTIL SRL(current)
- Revenue
- 3M
- Employees
- 7
- Profit
- -76K
- Rank RO
- #68.623
- CRISTALE MINERALE ROCI SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 7
- Profit
- 225K
- Rank RO
- #68.872
- SMOKE MANIA ONLINE SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 7
- Profit
- 56.1K
- Rank RO
- #68.272
- CG NEW VISIONS S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 7
- Profit
- 70.2K
- Rank RO
- #67.926
- VISION LIFE GLASS S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 7
- Profit
- -980K
- Rank RO
- #67.564
- SPECIAL DELIVERY SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 7
- Profit
- -62.9K
- Rank RO
- #67.305
- VENZO CAPITAL S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 398K
- Rank RO
- #67.205
- LIVCO BRIL SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 7
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #70.832
- VIO & NELY SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 7
- Profit
- 58.9K
- Rank RO
- #70.922
- CLARITY EXPRESS SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 62.5K
- Rank RO
- #65.368
- SND IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 7
- Profit
- -538K
- Rank RO
- #72.461
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CARPATICA TEXTIL SRL(current) | 3M | 7 | -76K | #68.623 |
| CRISTALE MINERALE ROCI SRL | 3M | 7 | 225K | #68.872 |
| SMOKE MANIA ONLINE SRL | 3M | 7 | 56.1K | #68.272 |
| CG NEW VISIONS S.R.L. | 3M | 7 | 70.2K | #67.926 |
| VISION LIFE GLASS S.R.L. | 3.1M | 7 | -980K | #67.564 |
| SPECIAL DELIVERY SRL | 3.1M | 7 | -62.9K | #67.305 |
| VENZO CAPITAL S.R.L. | 3.1M | 7 | 398K | #67.205 |
| LIVCO BRIL SRL | 2.9M | 7 | 103K | #70.832 |
| VIO & NELY SRL | 2.9M | 7 | 58.9K | #70.922 |
| CLARITY EXPRESS SRL | 3.2M | 7 | 62.5K | #65.368 |
| SND IMPEX S.R.L. | 2.8M | 7 | -538K | #72.461 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CARPATICA TEXTIL SRL(you) | CRISTALE MINERALE ROCI SRL | SMOKE MANIA ONLINE SRL | CG NEW VISIONS S.R.L. | VISION LIFE GLASS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3M | 3M | 3M | 3M | 3.1M |
| Profit | -76K | 225K | 56.1K | 70.2K | -980K |
| Margin | -2,5% | 7,5% | 1,9% | 2,3% | -32,0% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CARPATICA TEXTIL SRL”.