CARPAT RAIL S.R.L.
Revenue
1.6M
2024
Profit
-118K
2024
Employees
11
2024
Margin
-7,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CARPAT RAIL S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.406 la cifra de afaceri, #27.773 la profit, #810 la număr angajați din 28.608 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CARPAT RAIL S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -7.2%).
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.406 la cifra de afaceri, #27.773 la profit, #810 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este -0.4× față de media industriei
Compania este 4.0× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BDS TOPOGRAFIE SRL | 1.6M | 12 | Activități profesionale |
| PROTEHNIC BODEA S.R.L. | 1.9M | 11 | Activități profesionale |
| LHD ENGINEERING DESIGN SRL | 1.7M | 12 | Activități profesionale |
| CND CONTROL S.R.L. | 1.9M | 11 | Activități profesionale |
| OFRIM CONSULTING S.R.L. | 1.6M | 11 | Activități profesionale |
| AUTO COMPLET DROBETA SRL | 1.6M | 11 | Activități profesionale |
| TPMR SIMULATION SRL | 1.6M | 11 | Activități profesionale |
| KOREKT CONCEPT SRL | 1.6M | 11 | Activități profesionale |
| MED ID AUTOMOTIVE S.R.L. | 1.7M | 11 | Activități profesionale |
| EXCLUSIVE TELECOMMUNICATION SOLUTIONS SRL | 1.6M | 11 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -7.2%
- CA / angajat
- 149K
- Scor risc (0–100)
- 54
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.6M
- Profit net
- -118K
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.6M | -118K | 11 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CARPAT RAIL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CARPAT RAIL S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 11
- Profit
- -118K
- Rank RO
- #110.236
- BDS TOPOGRAFIE SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 12
- Profit
- 213K
- Rank RO
- #109.941
- PROTEHNIC BODEA S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 579K
- Rank RO
- #100.551
- LHD ENGINEERING DESIGN SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 12
- Profit
- -217K
- Rank RO
- #107.206
- CND CONTROL S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 412K
- Rank RO
- #100.409
- OFRIM CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 99.6K
- Rank RO
- #110.701
- AUTO COMPLET DROBETA SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 90.9K
- Rank RO
- #110.802
- TPMR SIMULATION SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 5.6K
- Rank RO
- #111.378
- KOREKT CONCEPT SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 11
- Profit
- -1.8M
- Rank RO
- #111.454
- MED ID AUTOMOTIVE S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 11
- Profit
- 18.2K
- Rank RO
- #108.841
- EXCLUSIVE TELECOMMUNICATION SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 177K
- Rank RO
- #111.767
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CARPAT RAIL S.R.L.(current) | 1.6M | 11 | -118K | #110.236 |
| BDS TOPOGRAFIE SRL | 1.6M | 12 | 213K | #109.941 |
| PROTEHNIC BODEA S.R.L. | 1.9M | 11 | 579K | #100.551 |
| LHD ENGINEERING DESIGN SRL | 1.7M | 12 | -217K | #107.206 |
| CND CONTROL S.R.L. | 1.9M | 11 | 412K | #100.409 |
| OFRIM CONSULTING S.R.L. | 1.6M | 11 | 99.6K | #110.701 |
| AUTO COMPLET DROBETA SRL | 1.6M | 11 | 90.9K | #110.802 |
| TPMR SIMULATION SRL | 1.6M | 11 | 5.6K | #111.378 |
| KOREKT CONCEPT SRL | 1.6M | 11 | -1.8M | #111.454 |
| MED ID AUTOMOTIVE S.R.L. | 1.7M | 11 | 18.2K | #108.841 |
| EXCLUSIVE TELECOMMUNICATION SOLUTIONS SRL | 1.6M | 11 | 177K | #111.767 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CARPAT RAIL S.R.L.(you) | BDS TOPOGRAFIE SRL | PROTEHNIC BODEA S.R.L. | LHD ENGINEERING DESIGN SRL | CND CONTROL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.6M | 1.6M | 1.9M | 1.7M | 1.9M |
| Profit | -118K | 213K | 579K | -217K | 412K |
| Margin | -7,2% | 12,9% | 31,0% | -12,7% | 22,1% |
| Employees | 11 | 12 | 11 | 12 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CARPAT RAIL S.R.L.”.