CAPITAL VISION SRL
Revenue
3M
2024
Profit
233K
2024
Employees
9
2024
Margin
6,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CAPITAL VISION SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 3M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.007 la cifra de afaceri, #4.539 la profit, #1.043 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CAPITAL VISION SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.007 la cifra de afaceri, #4.539 la profit, #1.043 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 3.0× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PROFESSIONAL CONSULTING ENGINEERS S.R.L. | 3.6M | 9 | Activități profesionale |
| SOARE COMPANY CID SRL | 3.6M | 10 | Activități profesionale |
| DIGO STRUCTURI S.R.L. | 3.2M | 9 | Activități profesionale |
| NACO EXPRESS SRL | 3.6M | 8 | Activități profesionale |
| MARINE RESEARCH SRL | 3.1M | 9 | Activități profesionale |
| TEHNOPLUS DESIGN SRL | 3.7M | 8 | Activități profesionale |
| PROIECT EXPERT CONSULT DESIGN SRL | 4.3M | 9 | Activități profesionale |
| SULZER GTC TECHNOLOGY ROMANIA S.R.L. | 3.4M | 8 | Activități profesionale |
| AEROQ SA | 3.9M | 10 | Activități profesionale |
| PROTECONS CONSULTING SRL | 3.8M | 8 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.5%
- CA / angajat
- 399K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3M
- Profit net
- 233K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3M | 233K | 9 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CAPITAL VISION SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CAPITAL VISION SRL(current)
- Revenue
- 3M
- Employees
- 9
- Profit
- 233K
- Rank RO
- #59.865
- PROFESSIONAL CONSULTING ENGINEERS S.R.L.
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 9
- Profit
- 828K
- Rank RO
- #59.543
- SOARE COMPANY CID SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 10
- Profit
- -376K
- Rank RO
- #60.072
- DIGO STRUCTURI S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 9
- Profit
- 212K
- Rank RO
- #65.833
- NACO EXPRESS SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 851K
- Rank RO
- #59.366
- MARINE RESEARCH SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 9
- Profit
- 547K
- Rank RO
- #66.800
- TEHNOPLUS DESIGN SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 52.3K
- Rank RO
- #58.047
- PROIECT EXPERT CONSULT DESIGN SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #52.258
- SULZER GTC TECHNOLOGY ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 183K
- Rank RO
- #62.374
- AEROQ SA
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 338K
- Rank RO
- #56.764
- PROTECONS CONSULTING SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 498K
- Rank RO
- #57.212
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CAPITAL VISION SRL(current) | 3M | 9 | 233K | #59.865 |
| PROFESSIONAL CONSULTING ENGINEERS S.R.L. | 3.6M | 9 | 828K | #59.543 |
| SOARE COMPANY CID SRL | 3.6M | 10 | -376K | #60.072 |
| DIGO STRUCTURI S.R.L. | 3.2M | 9 | 212K | #65.833 |
| NACO EXPRESS SRL | 3.6M | 8 | 851K | #59.366 |
| MARINE RESEARCH SRL | 3.1M | 9 | 547K | #66.800 |
| TEHNOPLUS DESIGN SRL | 3.7M | 8 | 52.3K | #58.047 |
| PROIECT EXPERT CONSULT DESIGN SRL | 4.3M | 9 | 2.4M | #52.258 |
| SULZER GTC TECHNOLOGY ROMANIA S.R.L. | 3.4M | 8 | 183K | #62.374 |
| AEROQ SA | 3.9M | 10 | 338K | #56.764 |
| PROTECONS CONSULTING SRL | 3.8M | 8 | 498K | #57.212 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CAPITAL VISION SRL(you) | PROFESSIONAL CONSULTING ENGINEERS S.R.L. | SOARE COMPANY CID SRL | DIGO STRUCTURI S.R.L. | NACO EXPRESS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3M | 3.6M | 3.6M | 3.2M | 3.6M |
| Profit | 233K | 828K | -376K | 212K | 851K |
| Margin | 6,5% | 22,9% | -10,5% | 6,7% | 23,4% |
| Employees | 9 | 9 | 10 | 9 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CAPITAL VISION SRL”.