CAPITAL SEBE� SRL
Revenue
4.5M
2024
Profit
168K
2024
Employees
—
2024
Margin
3,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CAPITAL SEBE� SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 4.5M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.384 la cifra de afaceri, #13.658 la profit, #41.561 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CAPITAL SEBE� SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 4.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.384 la cifra de afaceri, #13.658 la profit, #41.561 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TRANSILVANIA GRAIN S.R.L. | 4.6M | 1 | Comerț en-gros |
| SIBARIS SRL | 4.2M | 1 | Comerț en-gros |
| ROMSUD SRL | 4.5M | 1 | Comerț en-gros |
| MARIGE TRADE SRL | 4.5M | 1 | Comerț en-gros |
| HERSONES-AGRO S.R.L. | 4.5M | 1 | Comerț en-gros |
| ELECTRICAL BUSINESS CENTER SRL | 4.5M | 1 | Comerț en-gros |
| AYO SYSTEMS TECHNOLOGY S.R.L. | 4.5M | 1 | Comerț en-gros |
| CMC MATCONS S.R.L. | 4.5M | 1 | Comerț en-gros |
| FEDCA COM S.R.L. | 4.5M | 1 | Comerț en-gros |
| ZERNOTEK S.R.L. | 4.5M | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.8%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.5M
- Profit net
- 168K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.5M | 168K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CAPITAL SEBE� SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CAPITAL SEBE� SRL(current)
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 0
- Profit
- 168K
- Rank RO
- #50.462
- TRANSILVANIA GRAIN S.R.L.
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 21.7K
- Rank RO
- #49.437
- SIBARIS SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 34.5K
- Rank RO
- #53.249
- ROMSUD SRL
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 680K
- Rank RO
- #50.468
- MARIGE TRADE SRL
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 1
- Profit
- -674K
- Rank RO
- #50.476
- HERSONES-AGRO S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 1
- Profit
- -625K
- Rank RO
- #50.398
- ELECTRICAL BUSINESS CENTER SRL
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 1
- Profit
- -456K
- Rank RO
- #50.538
- AYO SYSTEMS TECHNOLOGY S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 664K
- Rank RO
- #50.391
- CMC MATCONS S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 685K
- Rank RO
- #50.355
- FEDCA COM S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #50.345
- ZERNOTEK S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #50.589
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CAPITAL SEBE� SRL(current) | 4.5M | 0 | 168K | #50.462 |
| TRANSILVANIA GRAIN S.R.L. | 4.6M | 1 | 21.7K | #49.437 |
| SIBARIS SRL | 4.2M | 1 | 34.5K | #53.249 |
| ROMSUD SRL | 4.5M | 1 | 680K | #50.468 |
| MARIGE TRADE SRL | 4.5M | 1 | -674K | #50.476 |
| HERSONES-AGRO S.R.L. | 4.5M | 1 | -625K | #50.398 |
| ELECTRICAL BUSINESS CENTER SRL | 4.5M | 1 | -456K | #50.538 |
| AYO SYSTEMS TECHNOLOGY S.R.L. | 4.5M | 1 | 664K | #50.391 |
| CMC MATCONS S.R.L. | 4.5M | 1 | 685K | #50.355 |
| FEDCA COM S.R.L. | 4.5M | 1 | 119K | #50.345 |
| ZERNOTEK S.R.L. | 4.5M | 1 | 1.2M | #50.589 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CAPITAL SEBE� SRL(you) | TRANSILVANIA GRAIN S.R.L. | SIBARIS SRL | ROMSUD SRL | MARIGE TRADE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.5M | 4.6M | 4.2M | 4.5M | 4.5M |
| Profit | 168K | 21.7K | 34.5K | 680K | -674K |
| Margin | 3,8% | 0,5% | 0,8% | 15,2% | -15,1% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CAPITAL SEBE� SRL”.