CAMBUS SA
Revenue
568K
2024
Profit
-352K
2024
Employees
11
2024
Margin
-55,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CAMBUS SA este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 568K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.494 la cifra de afaceri, #28.359 la profit, #810 la număr angajați din 28.608 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CAMBUS SA este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 568K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -55.9%).
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.494 la cifra de afaceri, #28.359 la profit, #810 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este -3.4× față de media industriei
Compania este 4.0× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ECO GEO SIBIU LABORATORIES S.R.L. | 672K | 11 | Activități profesionale |
| UZUC PROIECT SRL | 611K | 10 | Activități profesionale |
| PBG MANAGEMENT & ENGINEERING SRL | 658K | 10 | Activități profesionale |
| THEOTOP SUPPORT SERVICES S.R.L. | 773K | 11 | Activități profesionale |
| ENERGOCONSULT S.R.L. | 701K | 10 | Activități profesionale |
| ARHITECTURAL SRL | 720K | 10 | Activități profesionale |
| SANTOP STAR SRL | 525K | 10 | Activități profesionale |
| DIAGONAL STRUCTURE S.R.L. | 578K | 9 | Activități profesionale |
| LORIDAN SOFTING S.R.L. | 628K | 8 | Activități profesionale |
| TRIPOL ELECTRICAL DESIGN S.R.L. | 634K | 8 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -55.9%
- CA / angajat
- 57.3K
- Scor risc (0–100)
- 78
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 568K
- Profit net
- -352K
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 568K | -352K | 11 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CAMBUS SA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CAMBUS SA(current)
- Revenue
- 568K
- Employees
- 11
- Profit
- -352K
- Rank RO
- #201.211
- ECO GEO SIBIU LABORATORIES S.R.L.
- Revenue
- 672K
- Employees
- 11
- Profit
- 27.5K
- Rank RO
- #193.924
- UZUC PROIECT SRL
- Revenue
- 611K
- Employees
- 10
- Profit
- 370 lei
- Rank RO
- #204.821
- PBG MANAGEMENT & ENGINEERING SRL
- Revenue
- 658K
- Employees
- 10
- Profit
- -1M
- Rank RO
- #196.262
- THEOTOP SUPPORT SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 773K
- Employees
- 11
- Profit
- 7.3K
- Rank RO
- #178.687
- ENERGOCONSULT S.R.L.
- Revenue
- 701K
- Employees
- 10
- Profit
- -500K
- Rank RO
- #189.175
- ARHITECTURAL SRL
- Revenue
- 720K
- Employees
- 10
- Profit
- 2K
- Rank RO
- #186.377
- SANTOP STAR SRL
- Revenue
- 525K
- Employees
- 10
- Profit
- -451K
- Rank RO
- #222.870
- DIAGONAL STRUCTURE S.R.L.
- Revenue
- 578K
- Employees
- 9
- Profit
- -276K
- Rank RO
- #211.444
- LORIDAN SOFTING S.R.L.
- Revenue
- 628K
- Employees
- 8
- Profit
- -171K
- Rank RO
- #201.643
- TRIPOL ELECTRICAL DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 634K
- Employees
- 8
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #200.491
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CAMBUS SA(current) | 568K | 11 | -352K | #201.211 |
| ECO GEO SIBIU LABORATORIES S.R.L. | 672K | 11 | 27.5K | #193.924 |
| UZUC PROIECT SRL | 611K | 10 | 370 lei | #204.821 |
| PBG MANAGEMENT & ENGINEERING SRL | 658K | 10 | -1M | #196.262 |
| THEOTOP SUPPORT SERVICES S.R.L. | 773K | 11 | 7.3K | #178.687 |
| ENERGOCONSULT S.R.L. | 701K | 10 | -500K | #189.175 |
| ARHITECTURAL SRL | 720K | 10 | 2K | #186.377 |
| SANTOP STAR SRL | 525K | 10 | -451K | #222.870 |
| DIAGONAL STRUCTURE S.R.L. | 578K | 9 | -276K | #211.444 |
| LORIDAN SOFTING S.R.L. | 628K | 8 | -171K | #201.643 |
| TRIPOL ELECTRICAL DESIGN S.R.L. | 634K | 8 | 113K | #200.491 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CAMBUS SA(you) | ECO GEO SIBIU LABORATORIES S.R.L. | UZUC PROIECT SRL | PBG MANAGEMENT & ENGINEERING SRL | THEOTOP SUPPORT SERVICES S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 568K | 672K | 611K | 658K | 773K |
| Profit | -352K | 27.5K | 370 lei | -1M | 7.3K |
| Margin | -55,9% | 4,1% | 0,1% | -152,4% | 0,9% |
| Employees | 11 | 11 | 10 | 10 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CAMBUS SA”.