CALOR SRL
Revenue
13.6M
2024
Profit
554K
2024
Employees
18
2024
Margin
4,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CALOR SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 13.6M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.547 la cifra de afaceri, #6.485 la profit, #2.590 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CALOR SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 13.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.547 la cifra de afaceri, #6.485 la profit, #2.590 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 3.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AGRIMATCO S.R.L. | 14.3M | 18 | Comerț en-gros |
| TUPPERWARE EASTERN EUROPE SRL | 14.3M | 18 | Comerț en-gros |
| HTP MEDICAL SRL | 12.9M | 18 | Comerț en-gros |
| STEFANY COMSERV 2001 S.R.L. | 14.1M | 19 | Comerț en-gros |
| MYSTIC EURIMPEX SRL | 14.9M | 18 | Comerț en-gros |
| AMEX IMPORT EXPORT S.R.L. | 12.3M | 18 | Comerț en-gros |
| CMD PROFESSIONAL CONCEPT SRL | 13.1M | 17 | Comerț en-gros |
| SCADA TRADE SRL | 14.2M | 17 | Comerț en-gros |
| TAT BILIARD SRL | 12.1M | 18 | Comerț en-gros |
| FOCUS ACTIV DISTRIBUTION SRL | 15.3M | 18 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.1%
- CA / angajat
- 756K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 13.6M
- Profit net
- 554K
- Angajați
- 18
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 13.6M | 554K | 18 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CALOR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CALOR SRL(current)
- Revenue
- 13.6M
- Employees
- 18
- Profit
- 554K
- Rank RO
- #20.169
- AGRIMATCO S.R.L.
- Revenue
- 14.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #19.322
- TUPPERWARE EASTERN EUROPE SRL
- Revenue
- 14.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 707K
- Rank RO
- #19.282
- HTP MEDICAL SRL
- Revenue
- 12.9M
- Employees
- 18
- Profit
- -4.7M
- Rank RO
- #21.104
- STEFANY COMSERV 2001 S.R.L.
- Revenue
- 14.1M
- Employees
- 19
- Profit
- 436K
- Rank RO
- #19.590
- MYSTIC EURIMPEX SRL
- Revenue
- 14.9M
- Employees
- 18
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #18.652
- AMEX IMPORT EXPORT S.R.L.
- Revenue
- 12.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 514K
- Rank RO
- #21.896
- CMD PROFESSIONAL CONCEPT SRL
- Revenue
- 13.1M
- Employees
- 17
- Profit
- 925K
- Rank RO
- #20.849
- SCADA TRADE SRL
- Revenue
- 14.2M
- Employees
- 17
- Profit
- 358K
- Rank RO
- #19.414
- TAT BILIARD SRL
- Revenue
- 12.1M
- Employees
- 18
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #22.183
- FOCUS ACTIV DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #18.243
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CALOR SRL(current) | 13.6M | 18 | 554K | #20.169 |
| AGRIMATCO S.R.L. | 14.3M | 18 | 103K | #19.322 |
| TUPPERWARE EASTERN EUROPE SRL | 14.3M | 18 | 707K | #19.282 |
| HTP MEDICAL SRL | 12.9M | 18 | -4.7M | #21.104 |
| STEFANY COMSERV 2001 S.R.L. | 14.1M | 19 | 436K | #19.590 |
| MYSTIC EURIMPEX SRL | 14.9M | 18 | 1.6M | #18.652 |
| AMEX IMPORT EXPORT S.R.L. | 12.3M | 18 | 514K | #21.896 |
| CMD PROFESSIONAL CONCEPT SRL | 13.1M | 17 | 925K | #20.849 |
| SCADA TRADE SRL | 14.2M | 17 | 358K | #19.414 |
| TAT BILIARD SRL | 12.1M | 18 | 2.7M | #22.183 |
| FOCUS ACTIV DISTRIBUTION SRL | 15.3M | 18 | 1.4M | #18.243 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CALOR SRL(you) | AGRIMATCO S.R.L. | TUPPERWARE EASTERN EUROPE SRL | HTP MEDICAL SRL | STEFANY COMSERV 2001 S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 13.6M | 14.3M | 14.3M | 12.9M | 14.1M |
| Profit | 554K | 103K | 707K | -4.7M | 436K |
| Margin | 4,1% | 0,7% | 4,9% | -36,7% | 3,1% |
| Employees | 18 | 18 | 18 | 18 | 19 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CALOR SRL”.