CADISOLA SRL
Revenue
15.6M
2024
Profit
-494K
2024
Employees
15
2024
Margin
-3,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CADISOLA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 15.6M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.057 la cifra de afaceri, #62.093 la profit, #3.088 la număr angajați din 63.035 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CADISOLA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 15.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -3.1%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.057 la cifra de afaceri, #62.093 la profit, #3.088 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este -0.7× față de media industriei
Compania este 3.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NOVINGER KLAUS GRUP S.R.L. | 15.9M | 15 | Comerț en-gros |
| AFAMIA IMPORT EXPORT SRL | 16M | 15 | Comerț en-gros |
| BLUMAQ RO SRL | 13.6M | 15 | Comerț en-gros |
| VOLTA TEC SRL | 16.2M | 15 | Comerț en-gros |
| NANOCHEM SRL | 16.4M | 15 | Comerț en-gros |
| LANDISA PLANT SRL | 15.5M | 15 | Comerț en-gros |
| COMANDOR INTERNATIONAL S.R.L. | 16.4M | 15 | Comerț en-gros |
| EUG MAR S.R.L. | 15.4M | 15 | Comerț en-gros |
| FLAGA GPL ROM�NIA SRL | 16.5M | 15 | Comerț en-gros |
| WEISS PROFIL SRL | 15.4M | 15 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -3.1%
- CA / angajat
- 1.1M
- Scor risc (0–100)
- 52
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 15.6M
- Profit net
- -494K
- Angajați
- 15
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 15.6M | -494K | 15 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CADISOLA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CADISOLA SRL(current)
- Revenue
- 15.6M
- Employees
- 15
- Profit
- -494K
- Rank RO
- #17.621
- NOVINGER KLAUS GRUP S.R.L.
- Revenue
- 15.9M
- Employees
- 15
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #17.656
- AFAMIA IMPORT EXPORT SRL
- Revenue
- 16M
- Employees
- 15
- Profit
- 135K
- Rank RO
- #17.548
- BLUMAQ RO SRL
- Revenue
- 13.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #20.127
- VOLTA TEC SRL
- Revenue
- 16.2M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #17.394
- NANOCHEM SRL
- Revenue
- 16.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 831K
- Rank RO
- #17.232
- LANDISA PLANT SRL
- Revenue
- 15.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #17.989
- COMANDOR INTERNATIONAL S.R.L.
- Revenue
- 16.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 223K
- Rank RO
- #17.167
- EUG MAR S.R.L.
- Revenue
- 15.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 71.4K
- Rank RO
- #18.077
- FLAGA GPL ROM�NIA SRL
- Revenue
- 16.5M
- Employees
- 15
- Profit
- -3.6M
- Rank RO
- #17.147
- WEISS PROFIL SRL
- Revenue
- 15.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 437K
- Rank RO
- #18.156
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CADISOLA SRL(current) | 15.6M | 15 | -494K | #17.621 |
| NOVINGER KLAUS GRUP S.R.L. | 15.9M | 15 | 2.3M | #17.656 |
| AFAMIA IMPORT EXPORT SRL | 16M | 15 | 135K | #17.548 |
| BLUMAQ RO SRL | 13.6M | 15 | 1.2M | #20.127 |
| VOLTA TEC SRL | 16.2M | 15 | 1.3M | #17.394 |
| NANOCHEM SRL | 16.4M | 15 | 831K | #17.232 |
| LANDISA PLANT SRL | 15.5M | 15 | 2.7M | #17.989 |
| COMANDOR INTERNATIONAL S.R.L. | 16.4M | 15 | 223K | #17.167 |
| EUG MAR S.R.L. | 15.4M | 15 | 71.4K | #18.077 |
| FLAGA GPL ROM�NIA SRL | 16.5M | 15 | -3.6M | #17.147 |
| WEISS PROFIL SRL | 15.4M | 15 | 437K | #18.156 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CADISOLA SRL(you) | NOVINGER KLAUS GRUP S.R.L. | AFAMIA IMPORT EXPORT SRL | BLUMAQ RO SRL | VOLTA TEC SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 15.6M | 15.9M | 16M | 13.6M | 16.2M |
| Profit | -494K | 2.3M | 135K | 1.2M | 1.3M |
| Margin | -3,1% | 14,2% | 0,8% | 8,7% | 7,8% |
| Employees | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CADISOLA SRL”.