BVL MASTER TUNING SRL
Revenue
3.5M
2024
Profit
742K
2024
Employees
5
2024
Margin
21,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BVL MASTER TUNING SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 3.5M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.033 la cifra de afaceri, #843 la profit, #2.904 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BVL MASTER TUNING SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 3.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.033 la cifra de afaceri, #843 la profit, #2.904 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 5.8× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MOTOSOFT SRL | 3.7M | 5 | Comerț en-gros |
| ARDOR VEHICULE INDUSTRIALE SRL | 3.7M | 5 | Comerț en-gros |
| SPRINTER AUTO S.R.L. | 3.3M | 5 | Comerț en-gros |
| PROCAR TEAM SERVICE S.R.L. | 3.1M | 5 | Comerț en-gros |
| DENIS TECHNOLOGY SRL | 3.1M | 5 | Comerț en-gros |
| TOMIROX S.R.L. | 3.5M | 5 | Comerț en-gros |
| PROFESIONAL VLS SRL | 3.5M | 5 | Comerț en-gros |
| AUTO VB SRL | 3.5M | 5 | Comerț en-gros |
| ALL TYRES & MORE SRL | 3.6M | 5 | Comerț en-gros |
| TRIPLE MAINTENANCE SRL | 4.1M | 5 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 21.1%
- CA / angajat
- 705K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.5M
- Profit net
- 742K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.5M | 742K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BVL MASTER TUNING SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BVL MASTER TUNING SRL(current)
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 742K
- Rank RO
- #60.740
- MOTOSOFT SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #59.086
- ARDOR VEHICULE INDUSTRIALE SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 105K
- Rank RO
- #58.654
- SPRINTER AUTO S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 430K
- Rank RO
- #63.460
- PROCAR TEAM SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 708K
- Rank RO
- #66.214
- DENIS TECHNOLOGY SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 5
- Profit
- -36.6K
- Rank RO
- #66.754
- TOMIROX S.R.L.
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 5
- Profit
- -74.3K
- Rank RO
- #60.576
- PROFESIONAL VLS SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 2.7K
- Rank RO
- #60.568
- AUTO VB SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 189K
- Rank RO
- #60.915
- ALL TYRES & MORE SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 161K
- Rank RO
- #60.344
- TRIPLE MAINTENANCE SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #53.987
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BVL MASTER TUNING SRL(current) | 3.5M | 5 | 742K | #60.740 |
| MOTOSOFT SRL | 3.7M | 5 | 1.5M | #59.086 |
| ARDOR VEHICULE INDUSTRIALE SRL | 3.7M | 5 | 105K | #58.654 |
| SPRINTER AUTO S.R.L. | 3.3M | 5 | 430K | #63.460 |
| PROCAR TEAM SERVICE S.R.L. | 3.1M | 5 | 708K | #66.214 |
| DENIS TECHNOLOGY SRL | 3.1M | 5 | -36.6K | #66.754 |
| TOMIROX S.R.L. | 3.5M | 5 | -74.3K | #60.576 |
| PROFESIONAL VLS SRL | 3.5M | 5 | 2.7K | #60.568 |
| AUTO VB SRL | 3.5M | 5 | 189K | #60.915 |
| ALL TYRES & MORE SRL | 3.6M | 5 | 161K | #60.344 |
| TRIPLE MAINTENANCE SRL | 4.1M | 5 | 1M | #53.987 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BVL MASTER TUNING SRL(you) | MOTOSOFT SRL | ARDOR VEHICULE INDUSTRIALE SRL | SPRINTER AUTO S.R.L. | PROCAR TEAM SERVICE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.5M | 3.7M | 3.7M | 3.3M | 3.1M |
| Profit | 742K | 1.5M | 105K | 430K | 708K |
| Margin | 21,1% | 40,6% | 2,8% | 12,9% | 22,5% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BVL MASTER TUNING SRL”.