BVC OPTIC SRL
Revenue
656K
2024
Profit
106K
2024
Employees
5
2024
Margin
16,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BVC OPTIC SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 656K lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #28.142 la cifra de afaceri, #15.269 la profit, #9.846 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BVC OPTIC SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 656K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #28.142 la cifra de afaceri, #15.269 la profit, #9.846 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 4.4× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RAMI & TINCOST SRL | 669K | 5 | Comerț cu amănuntul |
| GABO PATICOF SRL | 697K | 5 | Comerț cu amănuntul |
| COSMIN MARKET S.R.L. | 610K | 5 | Comerț cu amănuntul |
| SALON DE BL�NURI M & K S.R.L. | 728K | 5 | Comerț cu amănuntul |
| MG PHONE CASE S.R.L. | 573K | 5 | Comerț cu amănuntul |
| ASCHIUTA SRL | 656K | 5 | Comerț cu amănuntul |
| IZABELL SARA INVEST S.R.L. | 654K | 5 | Comerț cu amănuntul |
| VERA FLOWER S.R.L. | 569K | 5 | Comerț cu amănuntul |
| JADOR TEX SRL | 657K | 5 | Comerț cu amănuntul |
| EDUARD COM SRL | 657K | 5 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 16.2%
- CA / angajat
- 131K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 656K
- Profit net
- 106K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 656K | 106K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BVC OPTIC SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BVC OPTIC SRL(current)
- Revenue
- 656K
- Employees
- 5
- Profit
- 106K
- Rank RO
- #196.676
- RAMI & TINCOST SRL
- Revenue
- 669K
- Employees
- 5
- Profit
- -49.3K
- Rank RO
- #194.384
- GABO PATICOF SRL
- Revenue
- 697K
- Employees
- 5
- Profit
- 2.3K
- Rank RO
- #189.881
- COSMIN MARKET S.R.L.
- Revenue
- 610K
- Employees
- 5
- Profit
- 189K
- Rank RO
- #205.001
- SALON DE BL�NURI M & K S.R.L.
- Revenue
- 728K
- Employees
- 5
- Profit
- 157K
- Rank RO
- #185.185
- MG PHONE CASE S.R.L.
- Revenue
- 573K
- Employees
- 5
- Profit
- 54.7K
- Rank RO
- #212.481
- ASCHIUTA SRL
- Revenue
- 656K
- Employees
- 5
- Profit
- 545 lei
- Rank RO
- #196.576
- IZABELL SARA INVEST S.R.L.
- Revenue
- 654K
- Employees
- 5
- Profit
- 362K
- Rank RO
- #196.862
- VERA FLOWER S.R.L.
- Revenue
- 569K
- Employees
- 5
- Profit
- 97.6K
- Rank RO
- #213.188
- JADOR TEX SRL
- Revenue
- 657K
- Employees
- 5
- Profit
- -80K
- Rank RO
- #196.420
- EDUARD COM SRL
- Revenue
- 657K
- Employees
- 5
- Profit
- -131K
- Rank RO
- #196.382
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BVC OPTIC SRL(current) | 656K | 5 | 106K | #196.676 |
| RAMI & TINCOST SRL | 669K | 5 | -49.3K | #194.384 |
| GABO PATICOF SRL | 697K | 5 | 2.3K | #189.881 |
| COSMIN MARKET S.R.L. | 610K | 5 | 189K | #205.001 |
| SALON DE BL�NURI M & K S.R.L. | 728K | 5 | 157K | #185.185 |
| MG PHONE CASE S.R.L. | 573K | 5 | 54.7K | #212.481 |
| ASCHIUTA SRL | 656K | 5 | 545 lei | #196.576 |
| IZABELL SARA INVEST S.R.L. | 654K | 5 | 362K | #196.862 |
| VERA FLOWER S.R.L. | 569K | 5 | 97.6K | #213.188 |
| JADOR TEX SRL | 657K | 5 | -80K | #196.420 |
| EDUARD COM SRL | 657K | 5 | -131K | #196.382 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BVC OPTIC SRL(you) | RAMI & TINCOST SRL | GABO PATICOF SRL | COSMIN MARKET S.R.L. | SALON DE BL�NURI M & K S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 656K | 669K | 697K | 610K | 728K |
| Profit | 106K | -49.3K | 2.3K | 189K | 157K |
| Margin | 16,2% | -7,4% | 0,3% | 31,0% | 21,6% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BVC OPTIC SRL”.