Revenue

12.4M

2024

Profit

1.6M

2024

Employees

71

2024

Margin

10,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

BV DASLER SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 12.4M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #942 la cifra de afaceri, #509 la profit, #320 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
BV DASLER SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 12.4M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.2%.
Poziție în industrie
În industria de Transport (România), compania este #942 la cifra de afaceri, #509 la profit, #320 la număr angajați din 69.154 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#942 din 69.154 companii

Top 1.4%

Vezi clasamentul

După profit

#509 din 69.154 companii

Top 0.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#320 din 69.154 companii

Top 0.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
4.3%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri12.4M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 8.9× față de media industriei

Marjă profit10.2% vs medie industrie 4.3%

Compania este 2.4× față de media industriei

Angajați71 vs medie industrie 3

Compania este 21.8× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ALIVANA GRUP TRANS SRL15.3M67Transport
TIBI TRANS IMPEX S.R.L.17.4M71Transport
MLK TRANS & LOGISTIC SRL16.1M78Transport
PHARMA EXPERTSPEDITION SRL15.1M77Transport
VLD LOGISTIC SRL14.5M76Transport
VOS LOGISTICS ROMANIA SRL15.6M61Transport
GIRUETA TUR SRL17.2M66Transport
VONTRANS IMPEX SRL16.5M63Transport
ALI TRANS COM SRL19M71Transport
EXCLUSIV LV SRL15.2M61Transport

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
10.2%
CA / angajat
221K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    12.4M
    Profit net
    1.6M
    Angajați
    71

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la BV DASLER SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricBV DASLER SRL(you)ALIVANA GRUP TRANS SRLTIBI TRANS IMPEX S.R.L.MLK TRANS & LOGISTIC SRLPHARMA EXPERTSPEDITION SRL
Revenue
12.4M
15.3M
17.4M
16.1M
15.1M
Profit
1.6M
3.2M
-4.1M
2.4M
-220K
Margin
10,2%
21,0%
-23,5%
15,2%
-1,5%
Employees
71
67
71
78
77
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “BV DASLER SRL”.