BUILDROM S.A.
Revenue
8.8M
2024
Profit
1.7M
2024
Employees
19
2024
Margin
19,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BUILDROM S.A. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în CALARASI, având o cifră de afaceri de 8.8M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.142 la cifra de afaceri, #1.477 la profit, #1.773 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BUILDROM S.A. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în CALARASI, având o cifră de afaceri de 8.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.142 la cifra de afaceri, #1.477 la profit, #1.773 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 3.9× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 5.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CARTEZIAN PROIECT SRL | 9M | 19 | Construcții |
| ARONDIS TERM SRL | 9M | 19 | Construcții |
| PAS 97 IMPEX S.R.L. | 8.8M | 19 | Construcții |
| NEW TECH BUILDER SRL | 8.5M | 19 | Construcții |
| ADN GLOBAL EARTH SRL | 9M | 18 | Construcții |
| RAF PROIECT CONSTRUCT S.R.L. | 9.5M | 19 | Construcții |
| GRAD BUILDING S.R.L. | 9.6M | 19 | Construcții |
| CSVISION AUTOMATICA S.R.L. | 8.8M | 18 | Construcții |
| CRESIDA INNOVATION S.R.L. | 9.6M | 19 | Construcții |
| MOLTERMOPANE S.R.L. | 8.3M | 19 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CALARASI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 19.4%
- CA / angajat
- 471K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8.8M
- Profit net
- 1.7M
- Angajați
- 19
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.8M | 1.7M | 19 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BUILDROM S.A. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BUILDROM S.A.(current)
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 19
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #28.501
- CARTEZIAN PROIECT SRL
- Revenue
- 9M
- Employees
- 19
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #28.423
- ARONDIS TERM SRL
- Revenue
- 9M
- Employees
- 19
- Profit
- 543K
- Rank RO
- #28.401
- PAS 97 IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 19
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #28.970
- NEW TECH BUILDER SRL
- Revenue
- 8.5M
- Employees
- 19
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #29.764
- ADN GLOBAL EARTH SRL
- Revenue
- 9M
- Employees
- 18
- Profit
- 573K
- Rank RO
- #28.481
- RAF PROIECT CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 19
- Profit
- 467K
- Rank RO
- #27.120
- GRAD BUILDING S.R.L.
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 19
- Profit
- 483K
- Rank RO
- #26.993
- CSVISION AUTOMATICA S.R.L.
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 18
- Profit
- 318K
- Rank RO
- #28.790
- CRESIDA INNOVATION S.R.L.
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 19
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #26.806
- MOLTERMOPANE S.R.L.
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 19
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #30.289
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BUILDROM S.A.(current) | 8.8M | 19 | 1.7M | #28.501 |
| CARTEZIAN PROIECT SRL | 9M | 19 | 1.1M | #28.423 |
| ARONDIS TERM SRL | 9M | 19 | 543K | #28.401 |
| PAS 97 IMPEX S.R.L. | 8.8M | 19 | 1.6M | #28.970 |
| NEW TECH BUILDER SRL | 8.5M | 19 | 1.1M | #29.764 |
| ADN GLOBAL EARTH SRL | 9M | 18 | 573K | #28.481 |
| RAF PROIECT CONSTRUCT S.R.L. | 9.5M | 19 | 467K | #27.120 |
| GRAD BUILDING S.R.L. | 9.6M | 19 | 483K | #26.993 |
| CSVISION AUTOMATICA S.R.L. | 8.8M | 18 | 318K | #28.790 |
| CRESIDA INNOVATION S.R.L. | 9.6M | 19 | 1.6M | #26.806 |
| MOLTERMOPANE S.R.L. | 8.3M | 19 | 1.2M | #30.289 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BUILDROM S.A.(you) | CARTEZIAN PROIECT SRL | ARONDIS TERM SRL | PAS 97 IMPEX S.R.L. | NEW TECH BUILDER SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8.8M | 9M | 9M | 8.8M | 8.5M |
| Profit | 1.7M | 1.1M | 543K | 1.6M | 1.1M |
| Margin | 19,4% | 11,8% | 6,0% | 17,8% | 12,9% |
| Employees | 19 | 19 | 19 | 19 | 19 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BUILDROM S.A.”.