Revenue

68.5K

2024

Profit

23.1K

2024

Employees

1

2024

Margin

27,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

BUILD VISION S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 68.5K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #18.176 la cifra de afaceri, #14.202 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
BUILD VISION S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 68.5K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.0%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #18.176 la cifra de afaceri, #14.202 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#18.176 din 28.608 companii

Top 63.5%

Vezi clasamentul

După profit

#14.202 din 28.608 companii

Top 49.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.469 din 28.608 companii

Top 29.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri68.5K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit27.0% vs medie industrie 16.2%

Compania este 1.7× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
META HOME CONCEPT S.R.L.86.5K1Activități profesionale
TIC - TECHNICAL INSPECTION CONSULTING S.R.L.83.9K1Activități profesionale
AEKOVING STRUCTUR SRL83.7K1Activități profesionale
TEHNO PROIECT INSTAL S.R.L.83.4K1Activități profesionale
RURAL PROIECT KASSAY SRL83K1Activități profesionale
STABECH ENGINEERING S.R.L.88.7K1Activități profesionale
CRS PROIECTLAB S.R.L.81.7K1Activități profesionale
DEMETER DESIGN S.R.L.80.9K1Activități profesionale
ARHIFAB DESIGN SRL90.3K1Activități profesionale
EVISZ PROI SRL90.3K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
27.0%
CA / angajat
85.4K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 57%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    68.5K
    Profit net
    23.1K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la BUILD VISION S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricBUILD VISION S.R.L.(you)META HOME CONCEPT S.R.L.TIC - TECHNICAL INSPECTION CONSULTING S.R.L.AEKOVING STRUCTUR SRLTEHNO PROIECT INSTAL S.R.L.
Revenue
68.5K
86.5K
83.9K
83.7K
83.4K
Profit
23.1K
32.6K
8.5K
-94.1K
3.7K
Margin
27,0%
37,8%
10,2%
-112,5%
4,5%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “BUILD VISION S.R.L.”.