BUILD IT GRAND S.R.L.
Revenue
37.5K
2024
Profit
10.4K
2024
Employees
—
2024
Margin
27,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BUILD IT GRAND S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 37.5K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #20.956 la cifra de afaceri, #16.106 la profit, #20.939 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BUILD IT GRAND S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 37.5K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #20.956 la cifra de afaceri, #16.106 la profit, #20.939 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VERA LINGUA SRL | 37.5K | 1 | Activități profesionale |
| DAFREND TOPO S.R.L. | 37.4K | 1 | Activități profesionale |
| INSTAL ENGINEERING S.R.L. | 37.5K | 1 | Activități profesionale |
| TRIAXIS DESIGN SRL | 37.4K | 1 | Activități profesionale |
| CO-RAL CONSULTING ACTIV S.R.L. | 37.3K | 1 | Activități profesionale |
| CABINET DE ARHITECTUR� - GABRIEL DUMITRACHE SRL | 37.3K | 1 | Activități profesionale |
| DIAGONALA DESIGN S.R.L. | 37.6K | 1 | Activități profesionale |
| C2XA ARCHITECTURE & DESIGN S.R.L. | 37.7K | 1 | Activități profesionale |
| GPLUS ARHITECTONIC S.R.L. | 37.7K | 1 | Activități profesionale |
| VISUAL LINK SRL | 37.7K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 27.8%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 66%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 37.5K
- Profit net
- 10.4K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 37.5K | 10.4K | — |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BUILD IT GRAND S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BUILD IT GRAND S.R.L.(current)
- Revenue
- 37.5K
- Employees
- 0
- Profit
- 10.4K
- Rank RO
- #592.076
- VERA LINGUA SRL
- Revenue
- 37.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -41.8K
- Rank RO
- #591.989
- DAFREND TOPO S.R.L.
- Revenue
- 37.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -9.4K
- Rank RO
- #592.236
- INSTAL ENGINEERING S.R.L.
- Revenue
- 37.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -78.1K
- Rank RO
- #591.911
- TRIAXIS DESIGN SRL
- Revenue
- 37.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -34.1K
- Rank RO
- #592.302
- CO-RAL CONSULTING ACTIV S.R.L.
- Revenue
- 37.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 13.7K
- Rank RO
- #592.363
- CABINET DE ARHITECTUR� - GABRIEL DUMITRACHE SRL
- Revenue
- 37.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 27.3K
- Rank RO
- #592.389
- DIAGONALA DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 37.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -23.6K
- Rank RO
- #591.766
- C2XA ARCHITECTURE & DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 37.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 25.4K
- Rank RO
- #591.556
- GPLUS ARHITECTONIC S.R.L.
- Revenue
- 37.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.2K
- Rank RO
- #591.536
- VISUAL LINK SRL
- Revenue
- 37.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -27.2K
- Rank RO
- #591.527
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BUILD IT GRAND S.R.L.(current) | 37.5K | 0 | 10.4K | #592.076 |
| VERA LINGUA SRL | 37.5K | 1 | -41.8K | #591.989 |
| DAFREND TOPO S.R.L. | 37.4K | 1 | -9.4K | #592.236 |
| INSTAL ENGINEERING S.R.L. | 37.5K | 1 | -78.1K | #591.911 |
| TRIAXIS DESIGN SRL | 37.4K | 1 | -34.1K | #592.302 |
| CO-RAL CONSULTING ACTIV S.R.L. | 37.3K | 1 | 13.7K | #592.363 |
| CABINET DE ARHITECTUR� - GABRIEL DUMITRACHE SRL | 37.3K | 1 | 27.3K | #592.389 |
| DIAGONALA DESIGN S.R.L. | 37.6K | 1 | -23.6K | #591.766 |
| C2XA ARCHITECTURE & DESIGN S.R.L. | 37.7K | 1 | 25.4K | #591.556 |
| GPLUS ARHITECTONIC S.R.L. | 37.7K | 1 | 7.2K | #591.536 |
| VISUAL LINK SRL | 37.7K | 1 | -27.2K | #591.527 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BUILD IT GRAND S.R.L.(you) | VERA LINGUA SRL | DAFREND TOPO S.R.L. | INSTAL ENGINEERING S.R.L. | TRIAXIS DESIGN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 37.5K | 37.5K | 37.4K | 37.5K | 37.4K |
| Profit | 10.4K | -41.8K | -9.4K | -78.1K | -34.1K |
| Margin | 27,8% | -111,4% | -25,0% | -208,2% | -91,4% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BUILD IT GRAND S.R.L.”.