BS PETRODAVA FOREST S.R.L.
Revenue
1.5M
2024
Profit
65.7K
2024
Employees
4
2024
Margin
4,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BS PETRODAVA FOREST S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #17.094 la cifra de afaceri, #20.057 la profit, #9.540 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BS PETRODAVA FOREST S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #17.094 la cifra de afaceri, #20.057 la profit, #9.540 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ANDACO AMBIENT SRL | 1.6M | 4 | Comerț en-gros |
| HIDRAFLEX SRL | 1.6M | 4 | Comerț en-gros |
| LOREMAX TIM S.R.L. | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
| BRIDGELIN SRL | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
| MUTSUMI DENTAL S.R.L. | 1.3M | 4 | Comerț en-gros |
| AE SAGRES S.R.L. | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
| OXILUS IMPEX SRL | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
| CIVITAS CONSTRUCT S.R.L. | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
| HUIBANA SRL | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
| DAL-SPORT SRL | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ NEAMT
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.5%
- CA / angajat
- 368K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.5M
- Profit net
- 65.7K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.5M | 65.7K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BS PETRODAVA FOREST S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BS PETRODAVA FOREST S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 65.7K
- Rank RO
- #118.441
- ANDACO AMBIENT SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 4
- Profit
- -66.1K
- Rank RO
- #114.369
- HIDRAFLEX SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 340K
- Rank RO
- #109.873
- LOREMAX TIM S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- -82.5K
- Rank RO
- #118.435
- BRIDGELIN SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- -90.3K
- Rank RO
- #118.475
- MUTSUMI DENTAL S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 452K
- Rank RO
- #129.719
- AE SAGRES S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 75.6K
- Rank RO
- #118.367
- OXILUS IMPEX SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 942 lei
- Rank RO
- #118.552
- CIVITAS CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- -135K
- Rank RO
- #118.668
- HUIBANA SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #118.680
- DAL-SPORT SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- -185K
- Rank RO
- #118.698
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BS PETRODAVA FOREST S.R.L.(current) | 1.5M | 4 | 65.7K | #118.441 |
| ANDACO AMBIENT SRL | 1.6M | 4 | -66.1K | #114.369 |
| HIDRAFLEX SRL | 1.6M | 4 | 340K | #109.873 |
| LOREMAX TIM S.R.L. | 1.5M | 4 | -82.5K | #118.435 |
| BRIDGELIN SRL | 1.5M | 4 | -90.3K | #118.475 |
| MUTSUMI DENTAL S.R.L. | 1.3M | 4 | 452K | #129.719 |
| AE SAGRES S.R.L. | 1.5M | 4 | 75.6K | #118.367 |
| OXILUS IMPEX SRL | 1.5M | 4 | 942 lei | #118.552 |
| CIVITAS CONSTRUCT S.R.L. | 1.5M | 4 | -135K | #118.668 |
| HUIBANA SRL | 1.5M | 4 | 101K | #118.680 |
| DAL-SPORT SRL | 1.5M | 4 | -185K | #118.698 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BS PETRODAVA FOREST S.R.L.(you) | ANDACO AMBIENT SRL | HIDRAFLEX SRL | LOREMAX TIM S.R.L. | BRIDGELIN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.5M | 1.6M | 1.6M | 1.5M | 1.5M |
| Profit | 65.7K | -66.1K | 340K | -82.5K | -90.3K |
| Margin | 4,5% | -4,3% | 20,7% | -5,6% | -6,1% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BS PETRODAVA FOREST S.R.L.”.