BOOKS SA
Revenue
498K
2024
Profit
121K
2024
Employees
2
2024
Margin
23,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BOOKS SA este o companie micro din sectorul Imobiliare, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 498K lei (date 2024). În industria de Imobiliare (România), compania este #6.413 la cifra de afaceri, #6.720 la profit, #2.515 la număr angajați din 32.685 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BOOKS SA este o companie micro din sectorul Imobiliare, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 498K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Imobiliare (România), compania este #6.413 la cifra de afaceri, #6.720 la profit, #2.515 la număr angajați din 32.685 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Imobiliare (CAEN 68) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 14.5%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Imobiliare (CAEN 68) — 2024
Industry size
36.4B
RON revenue
Total companies
32.685
Total employees
43.080
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PONTAXCITY SRL | 510K | 2 | Imobiliare |
| TRANSCRISAN SPEDITION S.R.L. | 504K | 2 | Imobiliare |
| INTERNATIONAL CONSULTING LTD SRL | 500K | 2 | Imobiliare |
| PARC INDUSTRIAL C�MPIA TURZII S.A. | 495K | 2 | Imobiliare |
| HOUSE BUSINESS SRL | 493K | 2 | Imobiliare |
| ADARO PRO SRL | 493K | 2 | Imobiliare |
| HANS & OVI SRL | 490K | 2 | Imobiliare |
| KAUAI S.R.L. | 485K | 2 | Imobiliare |
| SARMI HOUSE S.R.L. | 477K | 2 | Imobiliare |
| BOUTIQUE IMOBILIARE SRL | 471K | 2 | Imobiliare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 68)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 23.3%
- CA / angajat
- 260K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 25%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 498K
- Profit net
- 121K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 498K | 121K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BOOKS SA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BOOKS SA(current)
- Revenue
- 498K
- Employees
- 2
- Profit
- 121K
- Rank RO
- #224.174
- PONTAXCITY SRL
- Revenue
- 510K
- Employees
- 2
- Profit
- 364K
- Rank RO
- #226.429
- TRANSCRISAN SPEDITION S.R.L.
- Revenue
- 504K
- Employees
- 2
- Profit
- 120K
- Rank RO
- #227.853
- INTERNATIONAL CONSULTING LTD SRL
- Revenue
- 500K
- Employees
- 2
- Profit
- 299K
- Rank RO
- #228.959
- PARC INDUSTRIAL C�MPIA TURZII S.A.
- Revenue
- 495K
- Employees
- 2
- Profit
- 169K
- Rank RO
- #230.239
- HOUSE BUSINESS SRL
- Revenue
- 493K
- Employees
- 2
- Profit
- 83.2K
- Rank RO
- #230.662
- ADARO PRO SRL
- Revenue
- 493K
- Employees
- 2
- Profit
- 76.3K
- Rank RO
- #230.714
- HANS & OVI SRL
- Revenue
- 490K
- Employees
- 2
- Profit
- 180K
- Rank RO
- #231.553
- KAUAI S.R.L.
- Revenue
- 485K
- Employees
- 2
- Profit
- 192K
- Rank RO
- #232.746
- SARMI HOUSE S.R.L.
- Revenue
- 477K
- Employees
- 2
- Profit
- 52.7K
- Rank RO
- #234.822
- BOUTIQUE IMOBILIARE SRL
- Revenue
- 471K
- Employees
- 2
- Profit
- -391K
- Rank RO
- #236.422
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BOOKS SA(current) | 498K | 2 | 121K | #224.174 |
| PONTAXCITY SRL | 510K | 2 | 364K | #226.429 |
| TRANSCRISAN SPEDITION S.R.L. | 504K | 2 | 120K | #227.853 |
| INTERNATIONAL CONSULTING LTD SRL | 500K | 2 | 299K | #228.959 |
| PARC INDUSTRIAL C�MPIA TURZII S.A. | 495K | 2 | 169K | #230.239 |
| HOUSE BUSINESS SRL | 493K | 2 | 83.2K | #230.662 |
| ADARO PRO SRL | 493K | 2 | 76.3K | #230.714 |
| HANS & OVI SRL | 490K | 2 | 180K | #231.553 |
| KAUAI S.R.L. | 485K | 2 | 192K | #232.746 |
| SARMI HOUSE S.R.L. | 477K | 2 | 52.7K | #234.822 |
| BOUTIQUE IMOBILIARE SRL | 471K | 2 | -391K | #236.422 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BOOKS SA(you) | PONTAXCITY SRL | TRANSCRISAN SPEDITION S.R.L. | INTERNATIONAL CONSULTING LTD SRL | PARC INDUSTRIAL C�MPIA TURZII S.A. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 498K | 510K | 504K | 500K | 495K |
| Profit | 121K | 364K | 120K | 299K | 169K |
| Margin | 23,3% | 71,4% | 23,7% | 59,8% | 34,2% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BOOKS SA”.