BONGA SRL
Revenue
6.4M
2024
Profit
18.8K
2024
Employees
11
2024
Margin
0,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BONGA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 6.4M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #1.023 la cifra de afaceri, #8.165 la profit, #1.355 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BONGA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 6.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #1.023 la cifra de afaceri, #8.165 la profit, #1.355 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.9× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| G & N NUCI AVIROM SRL | 10.8M | 11 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| TEA CONSULTING S.R.L. | 11M | 11 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| FORTING AGRO COMPANY SRL | 9.9M | 12 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| VIO AGROSERV SRL | 10.3M | 11 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CONSTANT PROD SRL | 10.3M | 11 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| IMMOAGRO TRADE SRL | 10.9M | 9 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO PARTS SRL | 11.5M | 11 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| INPROCONSA SRL | 9.9M | 11 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO TRANS NMI SRL | 11.7M | 11 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| PROD-COM-GORBAN SRL | 10.1M | 13 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.2%
- CA / angajat
- 977K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6.4M
- Profit net
- 18.8K
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.4M | 18.8K | 11 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BONGA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BONGA SRL(current)
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 11
- Profit
- 18.8K
- Rank RO
- #24.521
- G & N NUCI AVIROM SRL
- Revenue
- 10.8M
- Employees
- 11
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #24.439
- TEA CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 11M
- Employees
- 11
- Profit
- 62.3K
- Rank RO
- #24.023
- FORTING AGRO COMPANY SRL
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 135K
- Rank RO
- #26.160
- VIO AGROSERV SRL
- Revenue
- 10.3M
- Employees
- 11
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #25.349
- CONSTANT PROD SRL
- Revenue
- 10.3M
- Employees
- 11
- Profit
- 3.1M
- Rank RO
- #25.436
- IMMOAGRO TRADE SRL
- Revenue
- 10.9M
- Employees
- 9
- Profit
- 199K
- Rank RO
- #24.260
- AGRO PARTS SRL
- Revenue
- 11.5M
- Employees
- 11
- Profit
- 57.9K
- Rank RO
- #23.219
- INPROCONSA SRL
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #26.119
- AGRO TRANS NMI SRL
- Revenue
- 11.7M
- Employees
- 11
- Profit
- 3.2M
- Rank RO
- #22.895
- PROD-COM-GORBAN SRL
- Revenue
- 10.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #25.744
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BONGA SRL(current) | 6.4M | 11 | 18.8K | #24.521 |
| G & N NUCI AVIROM SRL | 10.8M | 11 | 2.1M | #24.439 |
| TEA CONSULTING S.R.L. | 11M | 11 | 62.3K | #24.023 |
| FORTING AGRO COMPANY SRL | 9.9M | 12 | 135K | #26.160 |
| VIO AGROSERV SRL | 10.3M | 11 | 1.2M | #25.349 |
| CONSTANT PROD SRL | 10.3M | 11 | 3.1M | #25.436 |
| IMMOAGRO TRADE SRL | 10.9M | 9 | 199K | #24.260 |
| AGRO PARTS SRL | 11.5M | 11 | 57.9K | #23.219 |
| INPROCONSA SRL | 9.9M | 11 | 1.1M | #26.119 |
| AGRO TRANS NMI SRL | 11.7M | 11 | 3.2M | #22.895 |
| PROD-COM-GORBAN SRL | 10.1M | 13 | 1.5M | #25.744 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BONGA SRL(you) | G & N NUCI AVIROM SRL | TEA CONSULTING S.R.L. | FORTING AGRO COMPANY SRL | VIO AGROSERV SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6.4M | 10.8M | 11M | 9.9M | 10.3M |
| Profit | 18.8K | 2.1M | 62.3K | 135K | 1.2M |
| Margin | 0,2% | 19,4% | 0,6% | 1,4% | 12,0% |
| Employees | 11 | 11 | 11 | 12 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BONGA SRL”.