BODO CONSTRUCT SRL
Revenue
571K
2024
Profit
389 lei
2024
Employees
4
2024
Margin
0,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BODO CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 571K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #15.438 la cifra de afaceri, #27.002 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BODO CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 571K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #15.438 la cifra de afaceri, #27.002 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ILDGAB CONSTRUCT S.R.L. | 593K | 4 | Construcții |
| LYAKOM PLUS CONSTRUCT S.R.L. | 609K | 4 | Construcții |
| DANHORCONS INVEST S.R.L. | 563K | 4 | Construcții |
| CAV MODEL CONSTRUCT S.R.L. | 633K | 4 | Construcții |
| GHANES CONT SRL | 647K | 4 | Construcții |
| BALGORES CONSTRUCTII S.R.L. | 536K | 4 | Construcții |
| BLANKLOR S.R.L. | 515K | 4 | Construcții |
| BOMAX BUSINESS ONE SRL | 590K | 4 | Construcții |
| PACON AKS SRL | 590K | 4 | Construcții |
| VASCON IMPEX SRL | 589K | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.1%
- CA / angajat
- 147K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 23%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 571K
- Profit net
- 389 lei
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 571K | 389 lei | 4 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BODO CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BODO CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 571K
- Employees
- 4
- Profit
- 389 lei
- Rank RO
- #209.048
- ILDGAB CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 593K
- Employees
- 4
- Profit
- 275K
- Rank RO
- #208.286
- LYAKOM PLUS CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 609K
- Employees
- 4
- Profit
- 152K
- Rank RO
- #205.348
- DANHORCONS INVEST S.R.L.
- Revenue
- 563K
- Employees
- 4
- Profit
- 91.9K
- Rank RO
- #214.594
- CAV MODEL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 633K
- Employees
- 4
- Profit
- 106K
- Rank RO
- #200.793
- GHANES CONT SRL
- Revenue
- 647K
- Employees
- 4
- Profit
- 189K
- Rank RO
- #198.167
- BALGORES CONSTRUCTII S.R.L.
- Revenue
- 536K
- Employees
- 4
- Profit
- 162K
- Rank RO
- #220.503
- BLANKLOR S.R.L.
- Revenue
- 515K
- Employees
- 4
- Profit
- 33.7K
- Rank RO
- #225.248
- BOMAX BUSINESS ONE SRL
- Revenue
- 590K
- Employees
- 4
- Profit
- 34.8K
- Rank RO
- #209.034
- PACON AKS SRL
- Revenue
- 590K
- Employees
- 4
- Profit
- 306K
- Rank RO
- #209.015
- VASCON IMPEX SRL
- Revenue
- 589K
- Employees
- 4
- Profit
- -22.1K
- Rank RO
- #209.150
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BODO CONSTRUCT SRL(current) | 571K | 4 | 389 lei | #209.048 |
| ILDGAB CONSTRUCT S.R.L. | 593K | 4 | 275K | #208.286 |
| LYAKOM PLUS CONSTRUCT S.R.L. | 609K | 4 | 152K | #205.348 |
| DANHORCONS INVEST S.R.L. | 563K | 4 | 91.9K | #214.594 |
| CAV MODEL CONSTRUCT S.R.L. | 633K | 4 | 106K | #200.793 |
| GHANES CONT SRL | 647K | 4 | 189K | #198.167 |
| BALGORES CONSTRUCTII S.R.L. | 536K | 4 | 162K | #220.503 |
| BLANKLOR S.R.L. | 515K | 4 | 33.7K | #225.248 |
| BOMAX BUSINESS ONE SRL | 590K | 4 | 34.8K | #209.034 |
| PACON AKS SRL | 590K | 4 | 306K | #209.015 |
| VASCON IMPEX SRL | 589K | 4 | -22.1K | #209.150 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BODO CONSTRUCT SRL(you) | ILDGAB CONSTRUCT S.R.L. | LYAKOM PLUS CONSTRUCT S.R.L. | DANHORCONS INVEST S.R.L. | CAV MODEL CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 571K | 593K | 609K | 563K | 633K |
| Profit | 389 lei | 275K | 152K | 91.9K | 106K |
| Margin | 0,1% | 46,4% | 25,0% | 16,3% | 16,8% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BODO CONSTRUCT SRL”.