BMS HOLDING S.R.L.
Revenue
2.5M
2024
Profit
918K
2024
Employees
5
2024
Margin
37,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BMS HOLDING S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.347 la cifra de afaceri, #736 la profit, #1.597 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BMS HOLDING S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.347 la cifra de afaceri, #736 la profit, #1.597 la număr angajați din 5.424 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.4M lei
- Marjă medie
- 7.1%
- Angajați medie
- 15
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 5.3× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 42) — 2024
Industry size
67.3B
RON revenue
Total companies
5.424
Total employees
81.073
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BUT STYLE SRL | 2.5M | 5 | Construcții |
| WOW HOUSE S.R.L. | 2.5M | 5 | Construcții |
| GANMIG SRL | 2.5M | 5 | Construcții |
| DANAVI S.R.L. | 2.5M | 5 | Construcții |
| CONCRET MARIN S.R.L. | 2.4M | 5 | Construcții |
| CLAROBTRANS S.R.L. | 2M | 5 | Construcții |
| HIDRAREM S.R.L. | 2.6M | 5 | Construcții |
| TRANSCAR NETWORK S.R.L. | 2.6M | 5 | Construcții |
| HCI DAMS 2015 SRL | 2.6M | 5 | Construcții |
| ONDRILL SRL | 2.3M | 5 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 42)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 37.3%
- CA / angajat
- 492K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.5M
- Profit net
- 918K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.5M | 918K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 42)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BMS HOLDING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BMS HOLDING S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 918K
- Rank RO
- #80.100
- BUT STYLE SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #80.044
- WOW HOUSE S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #80.459
- GANMIG SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 5
- Profit
- -128K
- Rank RO
- #79.531
- DANAVI S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #78.276
- CONCRET MARIN S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #82.110
- CLAROBTRANS S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 99K
- Rank RO
- #93.805
- HIDRAREM S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 696K
- Rank RO
- #76.755
- TRANSCAR NETWORK S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 2.1K
- Rank RO
- #76.663
- HCI DAMS 2015 SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 123K
- Rank RO
- #76.195
- ONDRILL SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 991K
- Rank RO
- #85.219
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BMS HOLDING S.R.L.(current) | 2.5M | 5 | 918K | #80.100 |
| BUT STYLE SRL | 2.5M | 5 | 1M | #80.044 |
| WOW HOUSE S.R.L. | 2.5M | 5 | 2M | #80.459 |
| GANMIG SRL | 2.5M | 5 | -128K | #79.531 |
| DANAVI S.R.L. | 2.5M | 5 | 1.8M | #78.276 |
| CONCRET MARIN S.R.L. | 2.4M | 5 | 2M | #82.110 |
| CLAROBTRANS S.R.L. | 2M | 5 | 99K | #93.805 |
| HIDRAREM S.R.L. | 2.6M | 5 | 696K | #76.755 |
| TRANSCAR NETWORK S.R.L. | 2.6M | 5 | 2.1K | #76.663 |
| HCI DAMS 2015 SRL | 2.6M | 5 | 123K | #76.195 |
| ONDRILL SRL | 2.3M | 5 | 991K | #85.219 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BMS HOLDING S.R.L.(you) | BUT STYLE SRL | WOW HOUSE S.R.L. | GANMIG SRL | DANAVI S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.5M | 2.5M | 2.5M | 2.5M | 2.5M |
| Profit | 918K | 1M | 2M | -128K | 1.8M |
| Margin | 37,3% | 41,8% | 80,9% | -5,2% | 73,3% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BMS HOLDING S.R.L.”.