BLUVET ANIMALS S.R.L.
Revenue
422K
2024
Profit
308K
2024
Employees
1
2024
Margin
72,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BLUVET ANIMALS S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 422K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.192 la cifra de afaceri, #174 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 72.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BLUVET ANIMALS S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 422K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 72.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.192 la cifra de afaceri, #174 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 8.7× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| I&R SMART VET S.R.L. | 433K | 1 | Activități profesionale |
| VETE PET LAND S.R.L. | 445K | 1 | Activități profesionale |
| VETS FOR COWS S.R.L. | 461K | 1 | Activități profesionale |
| PICOVET SERV S.R.L. | 386K | 1 | Activități profesionale |
| CONSULTING MULTI-IMUNOVET S.R.L. | 374K | 1 | Activități profesionale |
| CABINET DERATY VET CONSULT SRL | 423K | 1 | Activități profesionale |
| ESTIRI VET SRL | 421K | 1 | Activități profesionale |
| VETVISION ANIMAL CARE S.R.L. | 426K | 1 | Activități profesionale |
| ANA DAN VET S.R.L. | 418K | 1 | Activități profesionale |
| ZOO MEDICA S.R.L. | 416K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 72.9%
- CA / angajat
- 422K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 422K
- Profit net
- 308K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 422K | 308K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 75)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BLUVET ANIMALS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BLUVET ANIMALS S.R.L.(current)
- Revenue
- 422K
- Employees
- 1
- Profit
- 308K
- Rank RO
- #250.907
- I&R SMART VET S.R.L.
- Revenue
- 433K
- Employees
- 1
- Profit
- -39.6K
- Rank RO
- #247.406
- VETE PET LAND S.R.L.
- Revenue
- 445K
- Employees
- 1
- Profit
- 179K
- Rank RO
- #243.798
- VETS FOR COWS S.R.L.
- Revenue
- 461K
- Employees
- 1
- Profit
- 189K
- Rank RO
- #239.190
- PICOVET SERV S.R.L.
- Revenue
- 386K
- Employees
- 1
- Profit
- 19.9K
- Rank RO
- #262.755
- CONSULTING MULTI-IMUNOVET S.R.L.
- Revenue
- 374K
- Employees
- 1
- Profit
- 222K
- Rank RO
- #266.912
- CABINET DERATY VET CONSULT SRL
- Revenue
- 423K
- Employees
- 1
- Profit
- 63.4K
- Rank RO
- #250.722
- ESTIRI VET SRL
- Revenue
- 421K
- Employees
- 1
- Profit
- 128K
- Rank RO
- #251.334
- VETVISION ANIMAL CARE S.R.L.
- Revenue
- 426K
- Employees
- 1
- Profit
- 47.6K
- Rank RO
- #249.710
- ANA DAN VET S.R.L.
- Revenue
- 418K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.5K
- Rank RO
- #252.264
- ZOO MEDICA S.R.L.
- Revenue
- 416K
- Employees
- 1
- Profit
- 47.8K
- Rank RO
- #252.833
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BLUVET ANIMALS S.R.L.(current) | 422K | 1 | 308K | #250.907 |
| I&R SMART VET S.R.L. | 433K | 1 | -39.6K | #247.406 |
| VETE PET LAND S.R.L. | 445K | 1 | 179K | #243.798 |
| VETS FOR COWS S.R.L. | 461K | 1 | 189K | #239.190 |
| PICOVET SERV S.R.L. | 386K | 1 | 19.9K | #262.755 |
| CONSULTING MULTI-IMUNOVET S.R.L. | 374K | 1 | 222K | #266.912 |
| CABINET DERATY VET CONSULT SRL | 423K | 1 | 63.4K | #250.722 |
| ESTIRI VET SRL | 421K | 1 | 128K | #251.334 |
| VETVISION ANIMAL CARE S.R.L. | 426K | 1 | 47.6K | #249.710 |
| ANA DAN VET S.R.L. | 418K | 1 | 4.5K | #252.264 |
| ZOO MEDICA S.R.L. | 416K | 1 | 47.8K | #252.833 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BLUVET ANIMALS S.R.L.(you) | I&R SMART VET S.R.L. | VETE PET LAND S.R.L. | VETS FOR COWS S.R.L. | PICOVET SERV S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 422K | 433K | 445K | 461K | 386K |
| Profit | 308K | -39.6K | 179K | 189K | 19.9K |
| Margin | 72,9% | -9,1% | 40,2% | 41,1% | 5,2% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BLUVET ANIMALS S.R.L.”.