BLENDEA MINATRANS S.R.L.
Revenue
196K
2024
Profit
-85K
2024
Employees
1
2024
Margin
-43,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BLENDEA MINATRANS S.R.L. este o companie micro din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 196K lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #2.948 la cifra de afaceri, #4.520 la profit, #2.483 la număr angajați din 5.091 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BLENDEA MINATRANS S.R.L. este o companie micro din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 196K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -43.4%).
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #2.948 la cifra de afaceri, #4.520 la profit, #2.483 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -9.5× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ANCAWIZ FOREST S.R.L. | 172K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| BRIABRIKET SRL | 195K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| RADILBAN FOREST S.R.L. | 195K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| AVA EXPOLEMN S.R.L. | 195K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| AGORA FOREST S.R.L. | 195K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| FLOREA EXPLOAT�RI S.R.L. | 197K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| DINEXPLOFOREST S.R.L. | 197K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| UNI-EXPO-LEMN-BUZAS S.R.L. | 195K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| LICOSIFAB SRL | 195K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| EMY INTERFOREST S.R.L. | 194K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -43.4%
- CA / angajat
- 196K
- Scor risc (0–100)
- 72
- Percentil piață (CA)
- Top 43%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 196K
- Profit net
- -85K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 196K | -85K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BLENDEA MINATRANS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BLENDEA MINATRANS S.R.L.(current)
- Revenue
- 196K
- Employees
- 1
- Profit
- -85K
- Rank RO
- #390.874
- ANCAWIZ FOREST S.R.L.
- Revenue
- 172K
- Employees
- 1
- Profit
- -114K
- Rank RO
- #412.295
- BRIABRIKET SRL
- Revenue
- 195K
- Employees
- 1
- Profit
- 34.3K
- Rank RO
- #391.144
- RADILBAN FOREST S.R.L.
- Revenue
- 195K
- Employees
- 1
- Profit
- -19.9K
- Rank RO
- #391.321
- AVA EXPOLEMN S.R.L.
- Revenue
- 195K
- Employees
- 1
- Profit
- 72.7K
- Rank RO
- #391.374
- AGORA FOREST S.R.L.
- Revenue
- 195K
- Employees
- 1
- Profit
- -30.3K
- Rank RO
- #391.441
- FLOREA EXPLOAT�RI S.R.L.
- Revenue
- 197K
- Employees
- 1
- Profit
- 130K
- Rank RO
- #390.253
- DINEXPLOFOREST S.R.L.
- Revenue
- 197K
- Employees
- 1
- Profit
- 10.7K
- Rank RO
- #390.039
- UNI-EXPO-LEMN-BUZAS S.R.L.
- Revenue
- 195K
- Employees
- 1
- Profit
- 68.7K
- Rank RO
- #391.806
- LICOSIFAB SRL
- Revenue
- 195K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.2K
- Rank RO
- #391.841
- EMY INTERFOREST S.R.L.
- Revenue
- 194K
- Employees
- 1
- Profit
- 29.6K
- Rank RO
- #392.196
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BLENDEA MINATRANS S.R.L.(current) | 196K | 1 | -85K | #390.874 |
| ANCAWIZ FOREST S.R.L. | 172K | 1 | -114K | #412.295 |
| BRIABRIKET SRL | 195K | 1 | 34.3K | #391.144 |
| RADILBAN FOREST S.R.L. | 195K | 1 | -19.9K | #391.321 |
| AVA EXPOLEMN S.R.L. | 195K | 1 | 72.7K | #391.374 |
| AGORA FOREST S.R.L. | 195K | 1 | -30.3K | #391.441 |
| FLOREA EXPLOAT�RI S.R.L. | 197K | 1 | 130K | #390.253 |
| DINEXPLOFOREST S.R.L. | 197K | 1 | 10.7K | #390.039 |
| UNI-EXPO-LEMN-BUZAS S.R.L. | 195K | 1 | 68.7K | #391.806 |
| LICOSIFAB SRL | 195K | 1 | 7.2K | #391.841 |
| EMY INTERFOREST S.R.L. | 194K | 1 | 29.6K | #392.196 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BLENDEA MINATRANS S.R.L.(you) | ANCAWIZ FOREST S.R.L. | BRIABRIKET SRL | RADILBAN FOREST S.R.L. | AVA EXPOLEMN S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 196K | 172K | 195K | 195K | 195K |
| Profit | -85K | -114K | 34.3K | -19.9K | 72.7K |
| Margin | -43,4% | -66,6% | 17,6% | -10,2% | 37,3% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BLENDEA MINATRANS S.R.L.”.