BIT INDUSTRIES SRL
Revenue
39.1M
2024
Profit
1.1M
2024
Employees
23
2024
Margin
2,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BIT INDUSTRIES SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 39.1M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.872 la cifra de afaceri, #3.752 la profit, #2.064 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BIT INDUSTRIES SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 39.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.872 la cifra de afaceri, #3.752 la profit, #2.064 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 4.9× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 4.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROJEVAS AUTOGAZ SRL | 39.3M | 23 | Comerț en-gros |
| BALKANICA DISTRAL SRL | 41.7M | 23 | Comerț en-gros |
| STAVROS GRUP SRL | 39.2M | 20 | Comerț en-gros |
| OVM OIL S.R.L. | 38.8M | 23 | Comerț en-gros |
| PROTON IMPEX 2000 S.R.L. | 38.8M | 23 | Comerț en-gros |
| SIEL INVEST SRL | 40.5M | 22 | Comerț en-gros |
| UNIFOOD EXPERT SRL | 38.6M | 20 | Comerț en-gros |
| EUROTEX SH SRL | 38.3M | 23 | Comerț en-gros |
| TINU HOUSE ART S.R.L. | 39.8M | 22 | Comerț en-gros |
| NUSA S.R.L. | 39.6M | 24 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.6%
- CA / angajat
- 1.8M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 39.1M
- Profit net
- 1.1M
- Angajați
- 23
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 39.1M | 1.1M | 23 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BIT INDUSTRIES SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BIT INDUSTRIES SRL(current)
- Revenue
- 39.1M
- Employees
- 23
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #7.695
- ROJEVAS AUTOGAZ SRL
- Revenue
- 39.3M
- Employees
- 23
- Profit
- 245K
- Rank RO
- #7.921
- BALKANICA DISTRAL SRL
- Revenue
- 41.7M
- Employees
- 23
- Profit
- 3.2M
- Rank RO
- #7.492
- STAVROS GRUP SRL
- Revenue
- 39.2M
- Employees
- 20
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #7.947
- OVM OIL S.R.L.
- Revenue
- 38.8M
- Employees
- 23
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #8.010
- PROTON IMPEX 2000 S.R.L.
- Revenue
- 38.8M
- Employees
- 23
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #8.013
- SIEL INVEST SRL
- Revenue
- 40.5M
- Employees
- 22
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #7.683
- UNIFOOD EXPERT SRL
- Revenue
- 38.6M
- Employees
- 20
- Profit
- 4M
- Rank RO
- #8.040
- EUROTEX SH SRL
- Revenue
- 38.3M
- Employees
- 23
- Profit
- 336K
- Rank RO
- #8.104
- TINU HOUSE ART S.R.L.
- Revenue
- 39.8M
- Employees
- 22
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #7.805
- NUSA S.R.L.
- Revenue
- 39.6M
- Employees
- 24
- Profit
- 738K
- Rank RO
- #7.844
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BIT INDUSTRIES SRL(current) | 39.1M | 23 | 1.1M | #7.695 |
| ROJEVAS AUTOGAZ SRL | 39.3M | 23 | 245K | #7.921 |
| BALKANICA DISTRAL SRL | 41.7M | 23 | 3.2M | #7.492 |
| STAVROS GRUP SRL | 39.2M | 20 | 2.4M | #7.947 |
| OVM OIL S.R.L. | 38.8M | 23 | 1.6M | #8.010 |
| PROTON IMPEX 2000 S.R.L. | 38.8M | 23 | 1.4M | #8.013 |
| SIEL INVEST SRL | 40.5M | 22 | 1.1M | #7.683 |
| UNIFOOD EXPERT SRL | 38.6M | 20 | 4M | #8.040 |
| EUROTEX SH SRL | 38.3M | 23 | 336K | #8.104 |
| TINU HOUSE ART S.R.L. | 39.8M | 22 | 1.8M | #7.805 |
| NUSA S.R.L. | 39.6M | 24 | 738K | #7.844 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BIT INDUSTRIES SRL(you) | ROJEVAS AUTOGAZ SRL | BALKANICA DISTRAL SRL | STAVROS GRUP SRL | OVM OIL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 39.1M | 39.3M | 41.7M | 39.2M | 38.8M |
| Profit | 1.1M | 245K | 3.2M | 2.4M | 1.6M |
| Margin | 2,6% | 0,6% | 7,6% | 6,1% | 4,1% |
| Employees | 23 | 23 | 23 | 20 | 23 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BIT INDUSTRIES SRL”.