BIOSERV FOREST SRL
Revenue
3.5M
2024
Profit
963K
2024
Employees
17
2024
Margin
15,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BIOSERV FOREST SRL este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în IALOMITA, având o cifră de afaceri de 3.5M lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #248 la cifra de afaceri, #129 la profit, #222 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BIOSERV FOREST SRL este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în IALOMITA, având o cifră de afaceri de 3.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #248 la cifra de afaceri, #129 la profit, #222 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 3.4× față de media industriei
Compania este 2.6× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| IOANIS FOREST S.R.L. | 6.2M | 17 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| DAIBO FOREXIM S.R.L. | 5.9M | 17 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| DOROPAD SRL | 6M | 16 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CARPATKUB S.R.L. | 5.6M | 17 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| GEOFORANSTEL SRL | 5.5M | 17 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| EXPOTRANS LYK TOP SRL | 6.8M | 17 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CUMAR-COM SRL | 6.4M | 18 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| LUCA & EVA FOREST S.R.L. | 5.8M | 16 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| REGIA PUBLIC� LOCAL� OCOLUL SILVIC GURA R�ULUI RA | 6.1M | 15 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| FOREST PRAGMATIC SRL | 5.3M | 17 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IALOMITA
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.7%
- CA / angajat
- 360K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.5M
- Profit net
- 963K
- Angajați
- 17
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.5M | 963K | 17 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BIOSERV FOREST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BIOSERV FOREST SRL(current)
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 17
- Profit
- 963K
- Rank RO
- #39.070
- IOANIS FOREST S.R.L.
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 17
- Profit
- 40.2K
- Rank RO
- #38.773
- DAIBO FOREXIM S.R.L.
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 17
- Profit
- 392K
- Rank RO
- #40.435
- DOROPAD SRL
- Revenue
- 6M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #39.461
- CARPATKUB S.R.L.
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 17
- Profit
- 398K
- Rank RO
- #41.818
- GEOFORANSTEL SRL
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 17
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #42.515
- EXPOTRANS LYK TOP SRL
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 17
- Profit
- 175K
- Rank RO
- #35.724
- CUMAR-COM SRL
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 18
- Profit
- 15.2K
- Rank RO
- #37.419
- LUCA & EVA FOREST S.R.L.
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 16
- Profit
- 52.2K
- Rank RO
- #40.924
- REGIA PUBLIC� LOCAL� OCOLUL SILVIC GURA R�ULUI RA
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 15
- Profit
- 53.8K
- Rank RO
- #39.441
- FOREST PRAGMATIC SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 17
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #43.918
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BIOSERV FOREST SRL(current) | 3.5M | 17 | 963K | #39.070 |
| IOANIS FOREST S.R.L. | 6.2M | 17 | 40.2K | #38.773 |
| DAIBO FOREXIM S.R.L. | 5.9M | 17 | 392K | #40.435 |
| DOROPAD SRL | 6M | 16 | 1.2M | #39.461 |
| CARPATKUB S.R.L. | 5.6M | 17 | 398K | #41.818 |
| GEOFORANSTEL SRL | 5.5M | 17 | 1.6M | #42.515 |
| EXPOTRANS LYK TOP SRL | 6.8M | 17 | 175K | #35.724 |
| CUMAR-COM SRL | 6.4M | 18 | 15.2K | #37.419 |
| LUCA & EVA FOREST S.R.L. | 5.8M | 16 | 52.2K | #40.924 |
| REGIA PUBLIC� LOCAL� OCOLUL SILVIC GURA R�ULUI RA | 6.1M | 15 | 53.8K | #39.441 |
| FOREST PRAGMATIC SRL | 5.3M | 17 | 119K | #43.918 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BIOSERV FOREST SRL(you) | IOANIS FOREST S.R.L. | DAIBO FOREXIM S.R.L. | DOROPAD SRL | CARPATKUB S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.5M | 6.2M | 5.9M | 6M | 5.6M |
| Profit | 963K | 40.2K | 392K | 1.2M | 398K |
| Margin | 15,7% | 0,7% | 6,7% | 20,0% | 7,1% |
| Employees | 17 | 17 | 17 | 16 | 17 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BIOSERV FOREST SRL”.