BIO CONSTRUC�IE S.R.L.
Revenue
2.6M
2024
Profit
171K
2024
Employees
8
2024
Margin
5,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BIO CONSTRUC�IE S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 2.6M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #5.288 la cifra de afaceri, #10.303 la profit, #4.765 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BIO CONSTRUC�IE S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 2.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #5.288 la cifra de afaceri, #10.303 la profit, #4.765 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TEHNOMAX EXPERT MC SRL | 2.6M | 8 | Construcții |
| DANIMAR �TEF CONSTAR SRL | 3.3M | 8 | Construcții |
| DOMELY SMART S.R.L. | 2.9M | 8 | Construcții |
| PRO IZOTERM BUILDING S.R.L. | 2.9M | 8 | Construcții |
| RIVERGATE RATING GROUP SRL | 2.9M | 8 | Construcții |
| FIRU GRUP CONSTRUCT SRL | 2.9M | 8 | Construcții |
| DON INTERNATIONAL PRESTCONSTRUCT SRL | 2.9M | 8 | Construcții |
| ENG PARTNERS SRL | 2.9M | 8 | Construcții |
| VILCON PREST SRL | 3M | 8 | Construcții |
| LOZNA REY S.R.L. | 3M | 8 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ OLT
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.9%
- CA / angajat
- 364K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.6M
- Profit net
- 171K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.6M | 171K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BIO CONSTRUC�IE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BIO CONSTRUC�IE S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 171K
- Rank RO
- #70.051
- TEHNOMAX EXPERT MC SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 582K
- Rank RO
- #75.830
- DANIMAR �TEF CONSTAR SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 446K
- Rank RO
- #64.314
- DOMELY SMART S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 8
- Profit
- 919K
- Rank RO
- #69.758
- PRO IZOTERM BUILDING S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 8
- Profit
- 2K
- Rank RO
- #70.309
- RIVERGATE RATING GROUP SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 8
- Profit
- -2.7M
- Rank RO
- #69.611
- FIRU GRUP CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 8
- Profit
- 9.3K
- Rank RO
- #70.577
- DON INTERNATIONAL PRESTCONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 8
- Profit
- 254K
- Rank RO
- #70.599
- ENG PARTNERS SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 8
- Profit
- 28.5K
- Rank RO
- #70.690
- VILCON PREST SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 8
- Profit
- 982K
- Rank RO
- #68.388
- LOZNA REY S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 8
- Profit
- 441K
- Rank RO
- #68.353
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BIO CONSTRUC�IE S.R.L.(current) | 2.6M | 8 | 171K | #70.051 |
| TEHNOMAX EXPERT MC SRL | 2.6M | 8 | 582K | #75.830 |
| DANIMAR �TEF CONSTAR SRL | 3.3M | 8 | 446K | #64.314 |
| DOMELY SMART S.R.L. | 2.9M | 8 | 919K | #69.758 |
| PRO IZOTERM BUILDING S.R.L. | 2.9M | 8 | 2K | #70.309 |
| RIVERGATE RATING GROUP SRL | 2.9M | 8 | -2.7M | #69.611 |
| FIRU GRUP CONSTRUCT SRL | 2.9M | 8 | 9.3K | #70.577 |
| DON INTERNATIONAL PRESTCONSTRUCT SRL | 2.9M | 8 | 254K | #70.599 |
| ENG PARTNERS SRL | 2.9M | 8 | 28.5K | #70.690 |
| VILCON PREST SRL | 3M | 8 | 982K | #68.388 |
| LOZNA REY S.R.L. | 3M | 8 | 441K | #68.353 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BIO CONSTRUC�IE S.R.L.(you) | TEHNOMAX EXPERT MC SRL | DANIMAR �TEF CONSTAR SRL | DOMELY SMART S.R.L. | PRO IZOTERM BUILDING S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.6M | 2.6M | 3.3M | 2.9M | 2.9M |
| Profit | 171K | 582K | 446K | 919K | 2K |
| Margin | 5,9% | 22,2% | 13,7% | 31,4% | 0,1% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BIO CONSTRUC�IE S.R.L.”.