Revenue

27.3M

2024

Profit

899K

2024

Employees

39

2024

Margin

3,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

BILL SOLUTIONS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 27.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.609 la cifra de afaceri, #4.369 la profit, #1.111 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
BILL SOLUTIONS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 27.3M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.3%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.609 la cifra de afaceri, #4.369 la profit, #1.111 la număr angajați din 63.035 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.609 din 63.035 companii

Top 4.1%

Vezi clasamentul

După profit

#4.369 din 63.035 companii

Top 6.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.111 din 63.035 companii

Top 1.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
8.1M lei
Marjă medie
4.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri27.3M lei vs medie industrie 8.1M lei

Compania este 3.4× față de media industriei

Marjă profit3.3% vs medie industrie 4.2%

Compania este 0.8× față de media industriei

Angajați39 vs medie industrie 5

Compania este 7.7× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024

Industry size

508B

RON revenue

Total companies

63.035

Total employees

317.294

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ADISON COMPANY SRL25.2M41Comerț en-gros
AMBIANTA TRADE GRUP FILIALA IASI SRL28.9M36Comerț en-gros
SEPAL COMERT S.R.L.27.4M41Comerț en-gros
AXABIO MEDICAL SRL30.6M42Comerț en-gros
IKON TRADING SRL28.1M38Comerț en-gros
CAMPACK SRL28.2M40Comerț en-gros
ERVIN IMPEX SRL27.8M41Comerț en-gros
DUNAPREF CARIERE SRL27.9M41Comerț en-gros
EUROPACKING AMBALAJE SRL25.4M39Comerț en-gros
DALSOR COMPANY SRL27.9M37Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
3.3%
CA / angajat
701K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    27.3M
    Profit net
    899K
    Angajați
    39

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la BILL SOLUTIONS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricBILL SOLUTIONS SRL(you)ADISON COMPANY SRLAMBIANTA TRADE GRUP FILIALA IASI SRLSEPAL COMERT S.R.L.AXABIO MEDICAL SRL
Revenue
27.3M
25.2M
28.9M
27.4M
30.6M
Profit
899K
1.1M
1.7M
1.3M
2M
Margin
3,3%
4,2%
6,0%
4,8%
6,6%
Employees
39
41
36
41
42
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “BILL SOLUTIONS SRL”.