BIANIS SRL
Revenue
2.4M
2024
Profit
11.4K
2024
Employees
12
2024
Margin
0,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BIANIS SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 2.4M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #2.865 la cifra de afaceri, #9.864 la profit, #2.274 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BIANIS SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 2.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #2.865 la cifra de afaceri, #9.864 la profit, #2.274 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.8× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DORNA STIL 94 S.R.L. | 2.4M | 12 | Alimentație și servicii |
| PREMIUM TACOS GALATI S.R.L. | 2.3M | 12 | Alimentație și servicii |
| DEO DEZ D&G SRL | 2.7M | 12 | Alimentație și servicii |
| RUMEN DELIVERY S.R.L. | 2.4M | 11 | Alimentație și servicii |
| NADKYA PUB S.R.L. | 2.1M | 12 | Alimentație și servicii |
| SC FIRST PUB SRL | 2.5M | 13 | Alimentație și servicii |
| AVANTI JUNIOR SRL | 2.5M | 11 | Alimentație și servicii |
| EXCLUSIV CHIFTEA DELIVERY CVD 7888 S.R.L. | 2.1M | 12 | Alimentație și servicii |
| ZAHARIA SEMPER INVEST S.R.L. | 2.3M | 11 | Alimentație și servicii |
| PISCO SOUR S.R.L. | 2.7M | 12 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.5%
- CA / angajat
- 200K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.4M
- Profit net
- 11.4K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.4M | 11.4K | 12 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BIANIS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BIANIS SRL(current)
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 12
- Profit
- 11.4K
- Rank RO
- #82.216
- DORNA STIL 94 S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 12
- Profit
- 48.8K
- Rank RO
- #82.644
- PREMIUM TACOS GALATI S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 321K
- Rank RO
- #86.575
- DEO DEZ D&G SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 278K
- Rank RO
- #74.955
- RUMEN DELIVERY S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 11
- Profit
- 58.7K
- Rank RO
- #81.126
- NADKYA PUB S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 12
- Profit
- -103K
- Rank RO
- #90.513
- SC FIRST PUB SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 13
- Profit
- -32.3K
- Rank RO
- #79.139
- AVANTI JUNIOR SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 11
- Profit
- 407K
- Rank RO
- #79.740
- EXCLUSIV CHIFTEA DELIVERY CVD 7888 S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 185K
- Rank RO
- #90.931
- ZAHARIA SEMPER INVEST S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 11
- Profit
- 85.4K
- Rank RO
- #84.652
- PISCO SOUR S.R.L.
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 106K
- Rank RO
- #73.540
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BIANIS SRL(current) | 2.4M | 12 | 11.4K | #82.216 |
| DORNA STIL 94 S.R.L. | 2.4M | 12 | 48.8K | #82.644 |
| PREMIUM TACOS GALATI S.R.L. | 2.3M | 12 | 321K | #86.575 |
| DEO DEZ D&G SRL | 2.7M | 12 | 278K | #74.955 |
| RUMEN DELIVERY S.R.L. | 2.4M | 11 | 58.7K | #81.126 |
| NADKYA PUB S.R.L. | 2.1M | 12 | -103K | #90.513 |
| SC FIRST PUB SRL | 2.5M | 13 | -32.3K | #79.139 |
| AVANTI JUNIOR SRL | 2.5M | 11 | 407K | #79.740 |
| EXCLUSIV CHIFTEA DELIVERY CVD 7888 S.R.L. | 2.1M | 12 | 185K | #90.931 |
| ZAHARIA SEMPER INVEST S.R.L. | 2.3M | 11 | 85.4K | #84.652 |
| PISCO SOUR S.R.L. | 2.7M | 12 | 106K | #73.540 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BIANIS SRL(you) | DORNA STIL 94 S.R.L. | PREMIUM TACOS GALATI S.R.L. | DEO DEZ D&G SRL | RUMEN DELIVERY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.4M | 2.4M | 2.3M | 2.7M | 2.4M |
| Profit | 11.4K | 48.8K | 321K | 278K | 58.7K |
| Margin | 0,5% | 2,0% | 14,1% | 10,4% | 2,4% |
| Employees | 12 | 12 | 12 | 12 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BIANIS SRL”.