BEYLIK TRANSPORT S.R.L.

CUI 34183530·Transport·Arges·Founded 2024

Revenue

5.2M

2024

Profit

820K

2024

Employees

19

2024

Margin

15,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

BEYLIK TRANSPORT S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 5.2M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #2.814 la cifra de afaceri, #1.205 la profit, #1.536 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
BEYLIK TRANSPORT S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 5.2M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.6%.
Poziție în industrie
În industria de Transport (România), compania este #2.814 la cifra de afaceri, #1.205 la profit, #1.536 la număr angajați din 69.154 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.814 din 69.154 companii

Top 4.1%

Vezi clasamentul

După profit

#1.205 din 69.154 companii

Top 1.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.536 din 69.154 companii

Top 2.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
4.3%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri5.2M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 3.8× față de media industriei

Marjă profit15.6% vs medie industrie 4.3%

Compania este 3.6× față de media industriei

Angajați19 vs medie industrie 3

Compania este 5.8× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ANDRION PAVTRANS SRL5.2M17Transport
LVA FREIGHT LOGISTIC S.R.L.5.2M17Transport
QUICK TRANSPEDITION S.R.L.5.3M19Transport
TRANSMIH AUTO POWER SRL5.7M18Transport
MLM MARMEN SPED SRL5.9M18Transport
TRANS CAMELIAS S.R.L.5M19Transport
BRUTARU SRL5.5M19Transport
OXI CARGO SRL5.5M19Transport
ALVIMAR TRAVEL COMPANY SRL4.8M17Transport
IRINA-TRANS SRL5.3M18Transport

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
15.6%
CA / angajat
276K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 5%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    5.2M
    Profit net
    820K
    Angajați
    19

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la BEYLIK TRANSPORT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricBEYLIK TRANSPORT S.R.L.(you)ANDRION PAVTRANS SRLLVA FREIGHT LOGISTIC S.R.L.QUICK TRANSPEDITION S.R.L.TRANSMIH AUTO POWER SRL
Revenue
5.2M
5.2M
5.2M
5.3M
5.7M
Profit
820K
312K
768K
194K
770K
Margin
15,6%
6,0%
14,7%
3,7%
13,5%
Employees
19
17
17
19
18
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “BEYLIK TRANSPORT S.R.L.”.