BEVERAGE DRINK SRL
Revenue
50.4M
2024
Profit
113K
2024
Employees
95
2024
Margin
0,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BEVERAGE DRINK SRL este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 50.4M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.526 la cifra de afaceri, #16.444 la profit, #354 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BEVERAGE DRINK SRL este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 50.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.526 la cifra de afaceri, #16.444 la profit, #354 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 6.3× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 18.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SMC ROMANIA S.R.L. | 49.5M | 91 | Comerț en-gros |
| PERFEKT SRL | 46.5M | 95 | Comerț en-gros |
| PODNET CONSULTING SRL | 53.5M | 98 | Comerț en-gros |
| EUTRON INVEST ROMANIA SRL | 46.5M | 96 | Comerț en-gros |
| CASH & CANDY SRL | 56.5M | 95 | Comerț en-gros |
| APRIL'91 SRL | 55.1M | 98 | Comerț en-gros |
| RIOVIRG SRL | 55.2M | 91 | Comerț en-gros |
| RACRICOM S.R.L. | 57M | 90 | Comerț en-gros |
| GORDIUS SRL | 58.8M | 80 | Comerț en-gros |
| MAMBRICOLAJ S.A. | 56.8M | 102 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.2%
- CA / angajat
- 533K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 50.4M
- Profit net
- 113K
- Angajați
- 95
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 50.4M | 113K | 95 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BEVERAGE DRINK SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BEVERAGE DRINK SRL(current)
- Revenue
- 50.4M
- Employees
- 95
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #6.232
- SMC ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 49.5M
- Employees
- 91
- Profit
- 5.6M
- Rank RO
- #6.386
- PERFEKT SRL
- Revenue
- 46.5M
- Employees
- 95
- Profit
- 294K
- Rank RO
- #6.803
- PODNET CONSULTING SRL
- Revenue
- 53.5M
- Employees
- 98
- Profit
- 549K
- Rank RO
- #5.908
- EUTRON INVEST ROMANIA SRL
- Revenue
- 46.5M
- Employees
- 96
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #6.813
- CASH & CANDY SRL
- Revenue
- 56.5M
- Employees
- 95
- Profit
- 593K
- Rank RO
- #5.596
- APRIL'91 SRL
- Revenue
- 55.1M
- Employees
- 98
- Profit
- 3.5M
- Rank RO
- #5.752
- RIOVIRG SRL
- Revenue
- 55.2M
- Employees
- 91
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #5.733
- RACRICOM S.R.L.
- Revenue
- 57M
- Employees
- 90
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #5.555
- GORDIUS SRL
- Revenue
- 58.8M
- Employees
- 80
- Profit
- 816K
- Rank RO
- #5.397
- MAMBRICOLAJ S.A.
- Revenue
- 56.8M
- Employees
- 102
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #5.572
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BEVERAGE DRINK SRL(current) | 50.4M | 95 | 113K | #6.232 |
| SMC ROMANIA S.R.L. | 49.5M | 91 | 5.6M | #6.386 |
| PERFEKT SRL | 46.5M | 95 | 294K | #6.803 |
| PODNET CONSULTING SRL | 53.5M | 98 | 549K | #5.908 |
| EUTRON INVEST ROMANIA SRL | 46.5M | 96 | 1.4M | #6.813 |
| CASH & CANDY SRL | 56.5M | 95 | 593K | #5.596 |
| APRIL'91 SRL | 55.1M | 98 | 3.5M | #5.752 |
| RIOVIRG SRL | 55.2M | 91 | 1.7M | #5.733 |
| RACRICOM S.R.L. | 57M | 90 | 2.7M | #5.555 |
| GORDIUS SRL | 58.8M | 80 | 816K | #5.397 |
| MAMBRICOLAJ S.A. | 56.8M | 102 | 1.1M | #5.572 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BEVERAGE DRINK SRL(you) | SMC ROMANIA S.R.L. | PERFEKT SRL | PODNET CONSULTING SRL | EUTRON INVEST ROMANIA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 50.4M | 49.5M | 46.5M | 53.5M | 46.5M |
| Profit | 113K | 5.6M | 294K | 549K | 1.4M |
| Margin | 0,2% | 11,4% | 0,6% | 1,0% | 3,0% |
| Employees | 95 | 91 | 95 | 98 | 96 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BEVERAGE DRINK SRL”.