BEROTCON GROUP S.R.L.
Revenue
2.5M
2024
Profit
41.9K
2024
Employees
5
2024
Margin
1,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BEROTCON GROUP S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #5.798 la cifra de afaceri, #17.522 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BEROTCON GROUP S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #5.798 la cifra de afaceri, #17.522 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DEKA CONST EXPERT S.R.L. | 2.5M | 5 | Construcții |
| MIBAT CONSTRUCT SRL | 2.4M | 5 | Construcții |
| IDEAL C�T� CONSTRUCT S.R.L. | 2.4M | 5 | Construcții |
| WLADY INVEST DEVELOPMENT S.R.L. | 2.3M | 5 | Construcții |
| LUCEAF�RUL REZIDENT S.R.L. | 2.3M | 5 | Construcții |
| AVDF DESIGN S.R.L. | 2.6M | 5 | Construcții |
| BEST AUTO CONSTRUCT S.R.L. | 2.6M | 5 | Construcții |
| BIGHI CONSTRUCT S.R.L. | 2.6M | 5 | Construcții |
| NEW CONCEPT DESIGN & CONSTRUCT SRL | 2.6M | 5 | Construcții |
| TUDOR CREATIV CONSTRUCT S.R.L. | 2.5M | 5 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.6%
- CA / angajat
- 514K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.5M
- Profit net
- 41.9K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.5M | 41.9K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BEROTCON GROUP S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BEROTCON GROUP S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 41.9K
- Rank RO
- #76.855
- DEKA CONST EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 682K
- Rank RO
- #78.667
- MIBAT CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 179K
- Rank RO
- #81.558
- IDEAL C�T� CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 972K
- Rank RO
- #82.203
- WLADY INVEST DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 64.6K
- Rank RO
- #84.644
- LUCEAF�RUL REZIDENT S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 5
- Profit
- -4.2M
- Rank RO
- #85.386
- AVDF DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #76.936
- BEST AUTO CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 135K
- Rank RO
- #77.076
- BIGHI CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 765K
- Rank RO
- #77.234
- NEW CONCEPT DESIGN & CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 94.9K
- Rank RO
- #77.256
- TUDOR CREATIV CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 834K
- Rank RO
- #77.476
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BEROTCON GROUP S.R.L.(current) | 2.5M | 5 | 41.9K | #76.855 |
| DEKA CONST EXPERT S.R.L. | 2.5M | 5 | 682K | #78.667 |
| MIBAT CONSTRUCT SRL | 2.4M | 5 | 179K | #81.558 |
| IDEAL C�T� CONSTRUCT S.R.L. | 2.4M | 5 | 972K | #82.203 |
| WLADY INVEST DEVELOPMENT S.R.L. | 2.3M | 5 | 64.6K | #84.644 |
| LUCEAF�RUL REZIDENT S.R.L. | 2.3M | 5 | -4.2M | #85.386 |
| AVDF DESIGN S.R.L. | 2.6M | 5 | 1M | #76.936 |
| BEST AUTO CONSTRUCT S.R.L. | 2.6M | 5 | 135K | #77.076 |
| BIGHI CONSTRUCT S.R.L. | 2.6M | 5 | 765K | #77.234 |
| NEW CONCEPT DESIGN & CONSTRUCT SRL | 2.6M | 5 | 94.9K | #77.256 |
| TUDOR CREATIV CONSTRUCT S.R.L. | 2.5M | 5 | 834K | #77.476 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BEROTCON GROUP S.R.L.(you) | DEKA CONST EXPERT S.R.L. | MIBAT CONSTRUCT SRL | IDEAL C�T� CONSTRUCT S.R.L. | WLADY INVEST DEVELOPMENT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.5M | 2.5M | 2.4M | 2.4M | 2.3M |
| Profit | 41.9K | 682K | 179K | 972K | 64.6K |
| Margin | 1,6% | 27,3% | 7,4% | 40,4% | 2,8% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BEROTCON GROUP S.R.L.”.