BEN FATTO SRL
Revenue
10.7M
2024
Profit
1.1M
2024
Employees
51
2024
Margin
8,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BEN FATTO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 10.7M lei (date 2024). În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #123 la cifra de afaceri, #101 la profit, #222 la număr angajați din 5.699 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BEN FATTO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 10.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #123 la cifra de afaceri, #101 la profit, #222 la număr angajați din 5.699 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 6.7× față de media industriei
Compania este 2.8× față de media industriei
Compania este 5.0× față de media industriei
Industry intelligence
Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — 2024
Industry size
9.1B
RON revenue
Total companies
5.699
Total employees
57.643
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LUCY DAN COM SRL | 11M | 55 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ANN REEVES & FRANCESCA S.A. | 16.9M | 50 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| DEGO SYSTEM S.R.L. | 15.9M | 55 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| C & A COMPANY IMPEX SRL | 11.5M | 61 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ARTCONFEX SRL | 17.9M | 52 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| VERTICAL DESIGN SRL | 8.8M | 50 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| GREGOR CONCEPT SRL | 12.9M | 34 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| NESADI PROTECT S.R.L. | 11.2M | 40 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| METROPOLIS COM SRL | 12.1M | 72 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| TAG GRUP SRL | 16.2M | 44 | Confecții articole îmbrăcăminte |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 14)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.8%
- CA / angajat
- 252K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 10.7M
- Profit net
- 1.1M
- Angajați
- 51
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 10.7M | 1.1M | 51 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BEN FATTO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BEN FATTO SRL(current)
- Revenue
- 10.7M
- Employees
- 51
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #21.195
- LUCY DAN COM SRL
- Revenue
- 11M
- Employees
- 55
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #24.020
- ANN REEVES & FRANCESCA S.A.
- Revenue
- 16.9M
- Employees
- 50
- Profit
- 424K
- Rank RO
- #16.793
- DEGO SYSTEM S.R.L.
- Revenue
- 15.9M
- Employees
- 55
- Profit
- 803K
- Rank RO
- #17.668
- C & A COMPANY IMPEX SRL
- Revenue
- 11.5M
- Employees
- 61
- Profit
- 822K
- Rank RO
- #23.288
- ARTCONFEX SRL
- Revenue
- 17.9M
- Employees
- 52
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #15.981
- VERTICAL DESIGN SRL
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 50
- Profit
- -640K
- Rank RO
- #28.801
- GREGOR CONCEPT SRL
- Revenue
- 12.9M
- Employees
- 34
- Profit
- 602K
- Rank RO
- #21.143
- NESADI PROTECT S.R.L.
- Revenue
- 11.2M
- Employees
- 40
- Profit
- 279K
- Rank RO
- #23.746
- METROPOLIS COM SRL
- Revenue
- 12.1M
- Employees
- 72
- Profit
- 733K
- Rank RO
- #22.184
- TAG GRUP SRL
- Revenue
- 16.2M
- Employees
- 44
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #17.374
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BEN FATTO SRL(current) | 10.7M | 51 | 1.1M | #21.195 |
| LUCY DAN COM SRL | 11M | 55 | 1.7M | #24.020 |
| ANN REEVES & FRANCESCA S.A. | 16.9M | 50 | 424K | #16.793 |
| DEGO SYSTEM S.R.L. | 15.9M | 55 | 803K | #17.668 |
| C & A COMPANY IMPEX SRL | 11.5M | 61 | 822K | #23.288 |
| ARTCONFEX SRL | 17.9M | 52 | 1.4M | #15.981 |
| VERTICAL DESIGN SRL | 8.8M | 50 | -640K | #28.801 |
| GREGOR CONCEPT SRL | 12.9M | 34 | 602K | #21.143 |
| NESADI PROTECT S.R.L. | 11.2M | 40 | 279K | #23.746 |
| METROPOLIS COM SRL | 12.1M | 72 | 733K | #22.184 |
| TAG GRUP SRL | 16.2M | 44 | 1.3M | #17.374 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BEN FATTO SRL(you) | LUCY DAN COM SRL | ANN REEVES & FRANCESCA S.A. | DEGO SYSTEM S.R.L. | C & A COMPANY IMPEX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 10.7M | 11M | 16.9M | 15.9M | 11.5M |
| Profit | 1.1M | 1.7M | 424K | 803K | 822K |
| Margin | 8,8% | 15,3% | 2,5% | 5,1% | 7,2% |
| Employees | 51 | 55 | 50 | 55 | 61 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BEN FATTO SRL”.