BEN COM MIXT CONSTRUCT SRL
Revenue
5.6M
2024
Profit
161K
2024
Employees
29
2024
Margin
2,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BEN COM MIXT CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 5.6M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.069 la cifra de afaceri, #10.633 la profit, #1.040 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BEN COM MIXT CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 5.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #3.069 la cifra de afaceri, #10.633 la profit, #1.040 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 2.5× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 7.9× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FORMA-CON SRL | 6.2M | 28 | Construcții |
| BAUMONT SRL | 5.9M | 26 | Construcții |
| KORONDI ARCSO SRL | 5.4M | 32 | Construcții |
| EURO T.D.C. SRL | 5.8M | 30 | Construcții |
| NIRO CONSTRUCT INDUSTRY S.R.L. | 5.7M | 28 | Construcții |
| ABY - CRYSS SERV SRL | 5.7M | 30 | Construcții |
| ALLEVO AEDIFICIA S.R.L. | 6.1M | 29 | Construcții |
| LARENO-FA SRL | 6.5M | 27 | Construcții |
| RAPID CONSTRUCT SRL | 6.1M | 29 | Construcții |
| DECISIV CONSTRUCT SRL | 5.8M | 31 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HARGHITA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.8%
- CA / angajat
- 199K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.6M
- Profit net
- 161K
- Angajați
- 29
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.6M | 161K | 29 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BEN COM MIXT CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BEN COM MIXT CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 29
- Profit
- 161K
- Rank RO
- #40.959
- FORMA-CON SRL
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 28
- Profit
- 304K
- Rank RO
- #38.576
- BAUMONT SRL
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 26
- Profit
- 385K
- Rank RO
- #40.418
- KORONDI ARCSO SRL
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 32
- Profit
- 10.2K
- Rank RO
- #42.988
- EURO T.D.C. SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 30
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #40.992
- NIRO CONSTRUCT INDUSTRY S.R.L.
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 28
- Profit
- 29.1K
- Rank RO
- #41.178
- ABY - CRYSS SERV SRL
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 30
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #41.305
- ALLEVO AEDIFICIA S.R.L.
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 29
- Profit
- 421K
- Rank RO
- #39.369
- LARENO-FA SRL
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 27
- Profit
- 471K
- Rank RO
- #37.271
- RAPID CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 29
- Profit
- 451K
- Rank RO
- #38.973
- DECISIV CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 31
- Profit
- 145K
- Rank RO
- #40.713
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BEN COM MIXT CONSTRUCT SRL(current) | 5.6M | 29 | 161K | #40.959 |
| FORMA-CON SRL | 6.2M | 28 | 304K | #38.576 |
| BAUMONT SRL | 5.9M | 26 | 385K | #40.418 |
| KORONDI ARCSO SRL | 5.4M | 32 | 10.2K | #42.988 |
| EURO T.D.C. SRL | 5.8M | 30 | 1.9M | #40.992 |
| NIRO CONSTRUCT INDUSTRY S.R.L. | 5.7M | 28 | 29.1K | #41.178 |
| ABY - CRYSS SERV SRL | 5.7M | 30 | 1.1M | #41.305 |
| ALLEVO AEDIFICIA S.R.L. | 6.1M | 29 | 421K | #39.369 |
| LARENO-FA SRL | 6.5M | 27 | 471K | #37.271 |
| RAPID CONSTRUCT SRL | 6.1M | 29 | 451K | #38.973 |
| DECISIV CONSTRUCT SRL | 5.8M | 31 | 145K | #40.713 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BEN COM MIXT CONSTRUCT SRL(you) | FORMA-CON SRL | BAUMONT SRL | KORONDI ARCSO SRL | EURO T.D.C. SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.6M | 6.2M | 5.9M | 5.4M | 5.8M |
| Profit | 161K | 304K | 385K | 10.2K | 1.9M |
| Margin | 2,8% | 4,9% | 6,6% | 0,2% | 32,8% |
| Employees | 29 | 28 | 26 | 32 | 30 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BEN COM MIXT CONSTRUCT SRL”.