BCQUAD CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
2.3M
2024
Profit
341K
2024
Employees
19
2024
Margin
14,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BCQUAD CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #6.550 la cifra de afaceri, #6.801 la profit, #1.773 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BCQUAD CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #6.550 la cifra de afaceri, #6.801 la profit, #1.773 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 5.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TUCAM S.R.L. | 2.4M | 20 | Construcții |
| BAUPLUSZ CONSTRUCT S.R.L. | 2.3M | 19 | Construcții |
| CNC PARTENER COMPANY S.R.L. | 2.3M | 19 | Construcții |
| CON PULS S.R.L. | 2.1M | 21 | Construcții |
| DISTINS SRL | 2.4M | 19 | Construcții |
| KRONMET TAMPA S.R.L. | 2.3M | 18 | Construcții |
| FARE 71 S.R.L. | 2.2M | 16 | Construcții |
| EXPERT CONSTRUCT DEVELOPMENT S.R.L. | 2.3M | 20 | Construcții |
| MASTER IZOTERM S.R.L. | 2.5M | 19 | Construcții |
| TEN CONS TOTAL S.R.L. | 2.3M | 18 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.7%
- CA / angajat
- 122K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.3M
- Profit net
- 341K
- Angajați
- 19
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.3M | 341K | 19 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BCQUAD CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BCQUAD CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 19
- Profit
- 341K
- Rank RO
- #85.103
- TUCAM S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 20
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #81.102
- BAUPLUSZ CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 19
- Profit
- 13.3K
- Rank RO
- #85.542
- CNC PARTENER COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 19
- Profit
- 464K
- Rank RO
- #84.611
- CON PULS S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 21
- Profit
- 374K
- Rank RO
- #90.727
- DISTINS SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 19
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #81.568
- KRONMET TAMPA S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 129K
- Rank RO
- #84.719
- FARE 71 S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 52.5K
- Rank RO
- #87.672
- EXPERT CONSTRUCT DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 20
- Profit
- -55.1K
- Rank RO
- #84.253
- MASTER IZOTERM S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 19
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #79.644
- TEN CONS TOTAL S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 632K
- Rank RO
- #86.164
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BCQUAD CONSTRUCT S.R.L.(current) | 2.3M | 19 | 341K | #85.103 |
| TUCAM S.R.L. | 2.4M | 20 | 1M | #81.102 |
| BAUPLUSZ CONSTRUCT S.R.L. | 2.3M | 19 | 13.3K | #85.542 |
| CNC PARTENER COMPANY S.R.L. | 2.3M | 19 | 464K | #84.611 |
| CON PULS S.R.L. | 2.1M | 21 | 374K | #90.727 |
| DISTINS SRL | 2.4M | 19 | 119K | #81.568 |
| KRONMET TAMPA S.R.L. | 2.3M | 18 | 129K | #84.719 |
| FARE 71 S.R.L. | 2.2M | 16 | 52.5K | #87.672 |
| EXPERT CONSTRUCT DEVELOPMENT S.R.L. | 2.3M | 20 | -55.1K | #84.253 |
| MASTER IZOTERM S.R.L. | 2.5M | 19 | 1.3M | #79.644 |
| TEN CONS TOTAL S.R.L. | 2.3M | 18 | 632K | #86.164 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BCQUAD CONSTRUCT S.R.L.(you) | TUCAM S.R.L. | BAUPLUSZ CONSTRUCT S.R.L. | CNC PARTENER COMPANY S.R.L. | CON PULS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.3M | 2.4M | 2.3M | 2.3M | 2.1M |
| Profit | 341K | 1M | 13.3K | 464K | 374K |
| Margin | 14,7% | 42,2% | 0,6% | 19,9% | 17,5% |
| Employees | 19 | 20 | 19 | 19 | 21 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BCQUAD CONSTRUCT S.R.L.”.