Revenue

64.2K

2024

Profit

24.7K

2024

Employees

1

2024

Margin

38,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

BC PRO STRUCTURE S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 64.2K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #19.331 la cifra de afaceri, #14.009 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 38.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
BC PRO STRUCTURE S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 64.2K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 38.5%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #19.331 la cifra de afaceri, #14.009 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#19.331 din 28.608 companii

Top 67.6%

Vezi clasamentul

După profit

#14.009 din 28.608 companii

Top 49.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.469 din 28.608 companii

Top 29.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri64.2K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit38.5% vs medie industrie 16.2%

Compania este 2.4× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
SUNWIN RO THREE S.R.L.64K1Activități profesionale
ATOM HOME ENERGY S.R.L.63.5K1Activități profesionale
DECC ENGINEERING SRL63.5K1Activități profesionale
DANU-DO S.R.L.64.9K1Activități profesionale
D'ARCHITECT S.R.L.65.3K1Activități profesionale
JURMA CONSULT SRL62.6K1Activități profesionale
ACTINGREEN S.R.L.66K1Activități profesionale
R2 ATELIER SRL66.1K1Activități profesionale
NORD PROIECT S.R.L.62.3K1Activități profesionale
INTELLI DESIGN CENTER SRL66.3K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
38.5%
CA / angajat
64.2K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 60%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    64.2K
    Profit net
    24.7K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la BC PRO STRUCTURE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricBC PRO STRUCTURE S.R.L.(you)SUNWIN RO THREE S.R.L.ATOM HOME ENERGY S.R.L.DECC ENGINEERING SRLDANU-DO S.R.L.
Revenue
64.2K
64K
63.5K
63.5K
64.9K
Profit
24.7K
14K
46.8K
-34.7K
1.2K
Margin
38,5%
21,8%
73,7%
-54,6%
1,8%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “BC PRO STRUCTURE S.R.L.”.