BAZU CONSTRUCT SRL
Revenue
2.9M
2024
Profit
71.3K
2024
Employees
6
2024
Margin
2,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BAZU CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 2.9M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #9.003 la cifra de afaceri, #19.610 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BAZU CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 2.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #9.003 la cifra de afaceri, #19.610 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ADYLEX S.R.L. | 3M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| SILVIU S.R.L. | 3.3M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| ELIXIR S.R.L. | 2.9M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| PORTA DESIGN INVEST SRL | 2.9M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| CHIC SRL | 2.9M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| WATT OFERTA SRL | 2.9M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| SOMPAN MARKET SRL | 3M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| DELCO TRANS S.R.L. | 3M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| FARMACIA ROMANITA SRL | 2.9M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| COMPANY BRAVO COMIMPEX S.R.L. | 2.9M | 6 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GIURGIU
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.4%
- CA / angajat
- 490K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.9M
- Profit net
- 71.3K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.9M | 71.3K | 6 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BAZU CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BAZU CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 71.3K
- Rank RO
- #69.600
- ADYLEX S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 6
- Profit
- 46.8K
- Rank RO
- #67.958
- SILVIU S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 4.9K
- Rank RO
- #63.721
- ELIXIR S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 260K
- Rank RO
- #69.599
- PORTA DESIGN INVEST SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 226K
- Rank RO
- #69.646
- CHIC SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 424K
- Rank RO
- #69.771
- WATT OFERTA SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 44.2K
- Rank RO
- #69.803
- SOMPAN MARKET SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 6
- Profit
- 158K
- Rank RO
- #69.406
- DELCO TRANS S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 6
- Profit
- 204K
- Rank RO
- #69.384
- FARMACIA ROMANITA SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 36.8K
- Rank RO
- #69.892
- COMPANY BRAVO COMIMPEX S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 170K
- Rank RO
- #69.926
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BAZU CONSTRUCT SRL(current) | 2.9M | 6 | 71.3K | #69.600 |
| ADYLEX S.R.L. | 3M | 6 | 46.8K | #67.958 |
| SILVIU S.R.L. | 3.3M | 6 | 4.9K | #63.721 |
| ELIXIR S.R.L. | 2.9M | 6 | 260K | #69.599 |
| PORTA DESIGN INVEST SRL | 2.9M | 6 | 226K | #69.646 |
| CHIC SRL | 2.9M | 6 | 424K | #69.771 |
| WATT OFERTA SRL | 2.9M | 6 | 44.2K | #69.803 |
| SOMPAN MARKET SRL | 3M | 6 | 158K | #69.406 |
| DELCO TRANS S.R.L. | 3M | 6 | 204K | #69.384 |
| FARMACIA ROMANITA SRL | 2.9M | 6 | 36.8K | #69.892 |
| COMPANY BRAVO COMIMPEX S.R.L. | 2.9M | 6 | 170K | #69.926 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BAZU CONSTRUCT SRL(you) | ADYLEX S.R.L. | SILVIU S.R.L. | ELIXIR S.R.L. | PORTA DESIGN INVEST SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.9M | 3M | 3.3M | 2.9M | 2.9M |
| Profit | 71.3K | 46.8K | 4.9K | 260K | 226K |
| Margin | 2,4% | 1,5% | 0,1% | 8,9% | 7,7% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BAZU CONSTRUCT SRL”.