BAYVET SRL
Revenue
619K
2024
Profit
186K
2024
Employees
3
2024
Margin
29,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BAYVET SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TULCEA, având o cifră de afaceri de 619K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #799 la cifra de afaceri, #389 la profit, #709 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BAYVET SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TULCEA, având o cifră de afaceri de 619K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #799 la cifra de afaceri, #389 la profit, #709 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 3.5× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ZUBISTARVET S.R.L. | 629K | 3 | Activități profesionale |
| NORD VET SRL | 631K | 3 | Activități profesionale |
| BOMAVET S.R.L. | 631K | 3 | Activități profesionale |
| ROGERIUSVET S.R.L. | 631K | 3 | Activități profesionale |
| FOCAVET SRL | 621K | 3 | Activități profesionale |
| GIU THE VET S.R.L. | 633K | 3 | Activități profesionale |
| LINK - VET S.R.L. | 634K | 3 | Activități profesionale |
| VETAGRAMUR S.R.L. | 636K | 3 | Activități profesionale |
| PINTI-VET S.R.L. | 618K | 3 | Activități profesionale |
| ZOO VETSAN SRL | 614K | 3 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TULCEA
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 29.6%
- CA / angajat
- 209K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 619K
- Profit net
- 186K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 619K | 186K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 75)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BAYVET SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BAYVET SRL(current)
- Revenue
- 619K
- Employees
- 3
- Profit
- 186K
- Rank RO
- #201.845
- ZUBISTARVET S.R.L.
- Revenue
- 629K
- Employees
- 3
- Profit
- 46.6K
- Rank RO
- #201.552
- NORD VET SRL
- Revenue
- 631K
- Employees
- 3
- Profit
- 111K
- Rank RO
- #201.160
- BOMAVET S.R.L.
- Revenue
- 631K
- Employees
- 3
- Profit
- 9.3K
- Rank RO
- #201.051
- ROGERIUSVET S.R.L.
- Revenue
- 631K
- Employees
- 3
- Profit
- 31.4K
- Rank RO
- #201.003
- FOCAVET SRL
- Revenue
- 621K
- Employees
- 3
- Profit
- 14.4K
- Rank RO
- #203.016
- GIU THE VET S.R.L.
- Revenue
- 633K
- Employees
- 3
- Profit
- 38.2K
- Rank RO
- #200.658
- LINK - VET S.R.L.
- Revenue
- 634K
- Employees
- 3
- Profit
- -185K
- Rank RO
- #200.507
- VETAGRAMUR S.R.L.
- Revenue
- 636K
- Employees
- 3
- Profit
- 288K
- Rank RO
- #200.113
- PINTI-VET S.R.L.
- Revenue
- 618K
- Employees
- 3
- Profit
- 284K
- Rank RO
- #203.632
- ZOO VETSAN SRL
- Revenue
- 614K
- Employees
- 3
- Profit
- 20.6K
- Rank RO
- #204.231
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BAYVET SRL(current) | 619K | 3 | 186K | #201.845 |
| ZUBISTARVET S.R.L. | 629K | 3 | 46.6K | #201.552 |
| NORD VET SRL | 631K | 3 | 111K | #201.160 |
| BOMAVET S.R.L. | 631K | 3 | 9.3K | #201.051 |
| ROGERIUSVET S.R.L. | 631K | 3 | 31.4K | #201.003 |
| FOCAVET SRL | 621K | 3 | 14.4K | #203.016 |
| GIU THE VET S.R.L. | 633K | 3 | 38.2K | #200.658 |
| LINK - VET S.R.L. | 634K | 3 | -185K | #200.507 |
| VETAGRAMUR S.R.L. | 636K | 3 | 288K | #200.113 |
| PINTI-VET S.R.L. | 618K | 3 | 284K | #203.632 |
| ZOO VETSAN SRL | 614K | 3 | 20.6K | #204.231 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BAYVET SRL(you) | ZUBISTARVET S.R.L. | NORD VET SRL | BOMAVET S.R.L. | ROGERIUSVET S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 619K | 629K | 631K | 631K | 631K |
| Profit | 186K | 46.6K | 111K | 9.3K | 31.4K |
| Margin | 29,6% | 7,4% | 17,6% | 1,5% | 5,0% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BAYVET SRL”.