BAUTHERM SRL
Revenue
2.3M
2024
Profit
1.1M
2024
Employees
14
2024
Margin
47,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BAUTHERM SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.792 la cifra de afaceri, #1.310 la profit, #1.806 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 47.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BAUTHERM SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 47.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #3.792 la cifra de afaceri, #1.310 la profit, #1.806 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 4.2× față de media industriei
Compania este 3.9× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ELECTROGAL SOLUTIONS S.R.L. | 2.3M | 14 | Construcții |
| ANCOR LIGHTING S.R.L. | 2.4M | 13 | Construcții |
| ISOCOLD & TERM EFECT SRL | 2.3M | 14 | Construcții |
| YAA.TEM S.R.L. | 2.3M | 14 | Construcții |
| KRAFTSZER TECH S.R.L. | 2.3M | 14 | Construcții |
| MARANATA PREST SERV SRL | 2.3M | 14 | Construcții |
| ROAUTOFEROVIAR S.R.L. | 2.3M | 14 | Construcții |
| GERVIS SA | 2.4M | 14 | Construcții |
| TESSIS SMART CONTROL S.R.L. | 2.4M | 14 | Construcții |
| MONTAJ PARDOSELI SRL | 2.2M | 14 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 47.2%
- CA / angajat
- 163K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.3M
- Profit net
- 1.1M
- Angajați
- 14
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.3M | 1.1M | 14 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BAUTHERM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BAUTHERM SRL(current)
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #86.287
- ELECTROGAL SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 505K
- Rank RO
- #85.642
- ANCOR LIGHTING S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #80.706
- ISOCOLD & TERM EFECT SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 25.1K
- Rank RO
- #85.124
- YAA.TEM S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 655K
- Rank RO
- #84.494
- KRAFTSZER TECH S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 180K
- Rank RO
- #84.482
- MARANATA PREST SERV SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 96.4K
- Rank RO
- #84.438
- ROAUTOFEROVIAR S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 146K
- Rank RO
- #84.188
- GERVIS SA
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 14
- Profit
- 209K
- Rank RO
- #83.934
- TESSIS SMART CONTROL S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 14
- Profit
- -432K
- Rank RO
- #82.815
- MONTAJ PARDOSELI SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 704K
- Rank RO
- #89.900
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BAUTHERM SRL(current) | 2.3M | 14 | 1.1M | #86.287 |
| ELECTROGAL SOLUTIONS S.R.L. | 2.3M | 14 | 505K | #85.642 |
| ANCOR LIGHTING S.R.L. | 2.4M | 13 | 1.1M | #80.706 |
| ISOCOLD & TERM EFECT SRL | 2.3M | 14 | 25.1K | #85.124 |
| YAA.TEM S.R.L. | 2.3M | 14 | 655K | #84.494 |
| KRAFTSZER TECH S.R.L. | 2.3M | 14 | 180K | #84.482 |
| MARANATA PREST SERV SRL | 2.3M | 14 | 96.4K | #84.438 |
| ROAUTOFEROVIAR S.R.L. | 2.3M | 14 | 146K | #84.188 |
| GERVIS SA | 2.4M | 14 | 209K | #83.934 |
| TESSIS SMART CONTROL S.R.L. | 2.4M | 14 | -432K | #82.815 |
| MONTAJ PARDOSELI SRL | 2.2M | 14 | 704K | #89.900 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BAUTHERM SRL(you) | ELECTROGAL SOLUTIONS S.R.L. | ANCOR LIGHTING S.R.L. | ISOCOLD & TERM EFECT SRL | YAA.TEM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.3M | 2.3M | 2.4M | 2.3M | 2.3M |
| Profit | 1.1M | 505K | 1.1M | 25.1K | 655K |
| Margin | 47,2% | 22,0% | 46,7% | 1,1% | 28,1% |
| Employees | 14 | 14 | 13 | 14 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BAUTHERM SRL”.