BAUPREST CONTRACTOR SRL
Revenue
10.4M
2024
Profit
909K
2024
Employees
7
2024
Margin
8,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BAUPREST CONTRACTOR SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 10.4M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #5.500 la cifra de afaceri, #4.332 la profit, #6.244 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BAUPREST CONTRACTOR SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 10.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #5.500 la cifra de afaceri, #4.332 la profit, #6.244 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| WESTEROSTAR FASHION S.R.L. | 10.4M | 7 | Comerț en-gros |
| SUN GLASS CENTER SRL | 10.5M | 7 | Comerț en-gros |
| M�PRO ROMANIA S.R.L. | 9.8M | 7 | Comerț en-gros |
| SAMSON CONTROL SRL | 9.7M | 7 | Comerț en-gros |
| LITTLE DIANA SRL | 11.2M | 7 | Comerț en-gros |
| WATER SANITARI SRL | 9.4M | 7 | Comerț en-gros |
| TASTY & FRESH FRUITS SRL | 11.5M | 7 | Comerț en-gros |
| ENOPRODIS INGINERIE SRL | 11.8M | 7 | Comerț en-gros |
| APLISENS SRL | 10.4M | 7 | Comerț en-gros |
| HANEX SRL | 10.4M | 7 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.8%
- CA / angajat
- 1.5M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 10.4M
- Profit net
- 909K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 10.4M | 909K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BAUPREST CONTRACTOR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BAUPREST CONTRACTOR SRL(current)
- Revenue
- 10.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 909K
- Rank RO
- #25.212
- WESTEROSTAR FASHION S.R.L.
- Revenue
- 10.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #25.217
- SUN GLASS CENTER SRL
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 274K
- Rank RO
- #25.063
- M�PRO ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 7
- Profit
- 369K
- Rank RO
- #26.437
- SAMSON CONTROL SRL
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 7
- Profit
- 868K
- Rank RO
- #26.640
- LITTLE DIANA SRL
- Revenue
- 11.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 105K
- Rank RO
- #23.793
- WATER SANITARI SRL
- Revenue
- 9.4M
- Employees
- 7
- Profit
- -18.7K
- Rank RO
- #27.307
- TASTY & FRESH FRUITS SRL
- Revenue
- 11.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 20.9K
- Rank RO
- #23.245
- ENOPRODIS INGINERIE SRL
- Revenue
- 11.8M
- Employees
- 7
- Profit
- 679K
- Rank RO
- #22.707
- APLISENS SRL
- Revenue
- 10.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 899K
- Rank RO
- #25.165
- HANEX SRL
- Revenue
- 10.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 959K
- Rank RO
- #25.161
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BAUPREST CONTRACTOR SRL(current) | 10.4M | 7 | 909K | #25.212 |
| WESTEROSTAR FASHION S.R.L. | 10.4M | 7 | 1.5M | #25.217 |
| SUN GLASS CENTER SRL | 10.5M | 7 | 274K | #25.063 |
| M�PRO ROMANIA S.R.L. | 9.8M | 7 | 369K | #26.437 |
| SAMSON CONTROL SRL | 9.7M | 7 | 868K | #26.640 |
| LITTLE DIANA SRL | 11.2M | 7 | 105K | #23.793 |
| WATER SANITARI SRL | 9.4M | 7 | -18.7K | #27.307 |
| TASTY & FRESH FRUITS SRL | 11.5M | 7 | 20.9K | #23.245 |
| ENOPRODIS INGINERIE SRL | 11.8M | 7 | 679K | #22.707 |
| APLISENS SRL | 10.4M | 7 | 899K | #25.165 |
| HANEX SRL | 10.4M | 7 | 959K | #25.161 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BAUPREST CONTRACTOR SRL(you) | WESTEROSTAR FASHION S.R.L. | SUN GLASS CENTER SRL | M�PRO ROMANIA S.R.L. | SAMSON CONTROL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 10.4M | 10.4M | 10.5M | 9.8M | 9.7M |
| Profit | 909K | 1.5M | 274K | 369K | 868K |
| Margin | 8,8% | 14,7% | 2,6% | 3,8% | 9,0% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BAUPREST CONTRACTOR SRL”.