Revenue

181K

2024

Profit

18.2K

2024

Employees

2

2024

Margin

10,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

BAUDAF CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 181K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #13.887 la cifra de afaceri, #14.841 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
BAUDAF CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 181K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.1%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #13.887 la cifra de afaceri, #14.841 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#13.887 din 28.608 companii

Top 48.5%

Vezi clasamentul

După profit

#14.841 din 28.608 companii

Top 51.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#4.899 din 28.608 companii

Top 17.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri181K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit10.1% vs medie industrie 16.2%

Compania este 0.6× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 3

Compania este 0.7× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GETOPO SERV S.R.L.183K2Activități profesionale
MADMAR AUTO CARS S.R.L.174K2Activități profesionale
SANGEODEZ TOP SERV SRL172K2Activități profesionale
FAST DIGITAL SURVEY S.R.L.168K2Activități profesionale
ARHISIMBOL S.R.L.199K2Activități profesionale
ARHICITY OFFICE SRL202K2Activități profesionale
ASCEND CONSULTING S.R.L.160K2Activități profesionale
TOPOLAV MGM S.R.L.159K2Activități profesionale
MENSURA PROIECT SRL205K2Activități profesionale
ELITE GREEN INTERSERV ENERGY S.R.L.157K2Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
10.1%
CA / angajat
90.3K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 45%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    181K
    Profit net
    18.2K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la BAUDAF CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricBAUDAF CONSTRUCT S.R.L.(you)GETOPO SERV S.R.L.MADMAR AUTO CARS S.R.L.SANGEODEZ TOP SERV SRLFAST DIGITAL SURVEY S.R.L.
Revenue
181K
183K
174K
172K
168K
Profit
18.2K
-52K
6.3K
-24.6K
-53.9K
Margin
10,1%
-28,5%
3,6%
-14,3%
-32,1%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “BAUDAF CONSTRUCT S.R.L.”.