BAITA BIHOR SA
Revenue
15.5M
2024
Profit
2.6M
2024
Employees
78
2024
Margin
14,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BAITA BIHOR SA este o companie de mărime medie din sectorul Alte extracții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 15.5M lei (date 2024). În industria de Alte extracții (România), compania este #82 la cifra de afaceri, #72 la profit, #16 la număr angajați din 1.509 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BAITA BIHOR SA este o companie de mărime medie din sectorul Alte extracții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 15.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alte extracții (România), compania este #82 la cifra de afaceri, #72 la profit, #16 la număr angajați din 1.509 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alte extracții (CAEN 08) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.8M lei
- Marjă medie
- 10.1%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 4.1× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 11.0× față de media industriei
Industry intelligence
Alte extracții (CAEN 08) — 2024
Industry size
5.7B
RON revenue
Total companies
1.509
Total employees
10.723
Industry growth
—
YoY
Top companies
- MINERALPORT SRL222M
- CALCARUL SA168M
- OMYA CALCITA SRL139M
- GRANDEMAR S.A.127M
- PIATRA BALAST IMPEX SRL122M
- EUROFOR 2011 SRL121M
- IRIS-ALY EXPLORER SRL102M
- SAREROM S.R.L.71.2M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| P BAU RO SRL | 16.6M | 61 | Alte extracții |
| KERRAKS U.M.G. SRL | 20.8M | 66 | Alte extracții |
| BERTRACO SRL | 16.5M | 47 | Alte extracții |
| PRACTIC OIL SRL | 20.2M | 62 | Alte extracții |
| RAPID AGREGATE S.R.L. | 17.3M | 47 | Alte extracții |
| AUTOSAS SRL | 22.3M | 62 | Alte extracții |
| WEST STAR SRL | 17.8M | 46 | Alte extracții |
| GM MANAGEMENT EXTRACTION S.R.L. | 23.2M | 62 | Alte extracții |
| RICOSTAR S.R.L. | 21.6M | 55 | Alte extracții |
| XANNAT MINERALS S.R.L. | 30.7M | 84 | Alte extracții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 08)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.8%
- CA / angajat
- 224K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 15.5M
- Profit net
- 2.6M
- Angajați
- 78
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 15.5M | 2.6M | 78 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BAITA BIHOR SA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BAITA BIHOR SA(current)
- Revenue
- 15.5M
- Employees
- 78
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #16.277
- P BAU RO SRL
- Revenue
- 16.6M
- Employees
- 61
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #17.002
- KERRAKS U.M.G. SRL
- Revenue
- 20.8M
- Employees
- 66
- Profit
- 3.4M
- Rank RO
- #13.974
- BERTRACO SRL
- Revenue
- 16.5M
- Employees
- 47
- Profit
- 112K
- Rank RO
- #17.109
- PRACTIC OIL SRL
- Revenue
- 20.2M
- Employees
- 62
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #14.326
- RAPID AGREGATE S.R.L.
- Revenue
- 17.3M
- Employees
- 47
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #16.415
- AUTOSAS SRL
- Revenue
- 22.3M
- Employees
- 62
- Profit
- 3.4M
- Rank RO
- #13.095
- WEST STAR SRL
- Revenue
- 17.8M
- Employees
- 46
- Profit
- 560K
- Rank RO
- #16.084
- GM MANAGEMENT EXTRACTION S.R.L.
- Revenue
- 23.2M
- Employees
- 62
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #12.655
- RICOSTAR S.R.L.
- Revenue
- 21.6M
- Employees
- 55
- Profit
- 3.1M
- Rank RO
- #13.482
- XANNAT MINERALS S.R.L.
- Revenue
- 30.7M
- Employees
- 84
- Profit
- 230K
- Rank RO
- #9.924
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BAITA BIHOR SA(current) | 15.5M | 78 | 2.6M | #16.277 |
| P BAU RO SRL | 16.6M | 61 | 2.9M | #17.002 |
| KERRAKS U.M.G. SRL | 20.8M | 66 | 3.4M | #13.974 |
| BERTRACO SRL | 16.5M | 47 | 112K | #17.109 |
| PRACTIC OIL SRL | 20.2M | 62 | 2M | #14.326 |
| RAPID AGREGATE S.R.L. | 17.3M | 47 | 1.7M | #16.415 |
| AUTOSAS SRL | 22.3M | 62 | 3.4M | #13.095 |
| WEST STAR SRL | 17.8M | 46 | 560K | #16.084 |
| GM MANAGEMENT EXTRACTION S.R.L. | 23.2M | 62 | 1.6M | #12.655 |
| RICOSTAR S.R.L. | 21.6M | 55 | 3.1M | #13.482 |
| XANNAT MINERALS S.R.L. | 30.7M | 84 | 230K | #9.924 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BAITA BIHOR SA(you) | P BAU RO SRL | KERRAKS U.M.G. SRL | BERTRACO SRL | PRACTIC OIL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 15.5M | 16.6M | 20.8M | 16.5M | 20.2M |
| Profit | 2.6M | 2.9M | 3.4M | 112K | 2M |
| Margin | 14,8% | 17,7% | 16,2% | 0,7% | 10,0% |
| Employees | 78 | 61 | 66 | 47 | 62 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BAITA BIHOR SA”.